• bana göre elin oğlu programının en sevimli konuğu. öncelikle kendisini tebrik ediyorum en akıcı ve aksansız türkçe konuşan kişi kendisi çünkü.

ayrıca twitter hesabına bir göz gezdirince sözlüğü de takip ettiğini gördüm şok oldum, adam resmen bizden olmuş. programda daha çok söz alır umarım. burayı okuyorsan "robiş" ( ilk bölüm teyzelerin ona bu şekilde seslendiğini söylemişti*) seni seviyoruz.
  • 1983 doğumlu olduğunu duyunca şaşırdığım sempatik ingiliz. 25 yaşında falandır diye düşünmüştüm. saçları şahane bu arada, lüle lüle sarı.
  • acayıp tatlı bi insan. sevgi dolu olduğu çok belli. arkadaşım falan olsaydı baya sarılıp sıkardım çocuğu eheh
  • saclarina hasta oldugumu burda itiraf ediyorum
  • konuş be robbie başkan. cumhurbaşkanlığı seçiminde oyum sana.

https://www.youtube.com/watch?v=ynbt20iadw4
  • bana inanılmaz derecede ewan mcgregor'u anımsatan sempatiklik abidesi.
  • keşke herkes onun kadar iyi biri olsa...

you can use translate to understand it properly. i have no doubt you won't get what i wrote but i don't have enough english to express my emotions, thoughts perfectly.

robbie, selam. salut. hello. hi.

öncelikle, bir türk olarak söylemeliyim ki türklerin çoğu ırkçı. gerici, yobaz, yeniliklere kapalı, herkese karşı öfkeli, sanata ve bilime karşı, güzel olan her şeye karşı.

ama şunu belirteyim, ben genel olarak türkler gibi değilim. ben insanı insan olduğu için seviyorum. ırkçı değilim. homofobik değilim, transfobik değilim. biliyorum. türkiye'de benim gibi insanlar yok değil. ama bizim sayımız çok az.

sizin kültürünüz daha barışcıl, özgürlükçü ve insana saygı duyan, insana değer veren, insanları ayırmaktan imtina eden bir yapı. yetiştirilme tarzınız, sevgi/saygı gibi olgularınızın sizin hayatınızda büyük yer kaplaması bir gerçeklik. bu bir hayal değil. genelleme yapmayı sevmesem de bunu inkar etmek olmazdı.

senin türkiye'den ayrıldığını yeni öğrendim aslında. bazı videolarını izledim. demin 3 yıl kadar önce çektiğin videoları izledim. bazı insanların düşünceleri, hakaretleri seni çok üzmüş. aynı şekilde ben de üzüldüm. ve utandım biliyor musun, ülkem adına utandım. ve senden özür diliyorum. o kişilerin adına. kusura bakma.

türkiye'de insanlar benciller. terbiyesizler, ayarsızlar. zorbalık, ayrımcılık okullarda bile olan bir durum. bu çok üzücü ve acınası. ilkokul çağlarından beri insanlar ayrımcılığa uğrayabiliyor. düşüncesinden, yöneliminden, ırkından, konuştuğu dilden veya şivesinden dolayı. ten renginden, göz renginden. hatta cinsiyetinden bile. tüm dünyada olan şeyler bunlar ama türkiye çok milletli ve çok dilin konuşulduğu bir ülke olduğundan bu bizde biraz fazla olabilir.

bu durumda bizler, iyi insanlar olarak çocukluğumuzdan beri olanlarla başa çıkmayı öğrendik. toplumu değiştirebikecek gücümüz yoktu maalesef. o yüzden tehlikelerden kaçtık. çevremizi değiştirdik. en önemlisi de artık hakaretler, küçük görmeler ve aşağılamalar bizim için önemsizdi.

seni anlayabiliyorum. sen çok ama çok hassas birisin türkiye için. senin fazla hassas, kırılgan bir yapın var. bu asla kötü bir özellik değil. sakın beni yanlış anlama. aslında sen hassas değilsin. sen çok iyi birisin ve olması gereken de bu. yalnızca türkiye ve ortadoğu ülkeleri çok vahşi yerler. iyi insanlar için çok zorlu yerler. kalbimde art niyet yok. ve evet. galiba ingiltere'ye gitmen doğru bir karardı. her şeye rağmen, her kötü yoruma rağmen, her aşağılamaya rağmen asla insalara hakaret etmedin ve kendi terbiyenden taviz vermedin. sosyal medyada yazılanlar çok kırıcı ve kaba olabiliyor. çünkü insanlar orada anonimler. ve gerçek hayatta bunları söyleme cesaretleri yok.

bazı hastalıkların olduğunu da öğrendim. bunlar beni çok üzdü ve şaşırttı çünkü hastalık ile alakalı olmayan videolarından hiç böyle bir geri dönüş almamıştım.
    hiç belli etmiyordun daha doğrusu. zaten bu rahatsızlıklar ile başa çıkabildiğine eminim. sende olan gücü görebiliyorum. daha iyi olman dileğiyle. kendine iyi bak. ve dünyada iyi insanların gün geçtikçe çoğaldığını ve kötülüğün de azaldığını unutma.
hesabın var mı? giriş yap