şükela:  tümü | bugün
 • bircok kisi tarafindan takip edilen bilimadami/filozof (anlayamadim gitti, objektif olma amacli herhal.)
 • the illuminate kitabi ile konusulan yazar.
 • (bkz: robert wilson)
 • prometheus rising gibi inanılmaz bir metnin derleyicisi.
  imagine trying to make sense of timothy leary's eight neurological circuits, g.i. gurdjieff's self-observations exercises, alfred korzybski's general semantics, aleister crowley's magical theorems, and the several disciplines of yoga; not to mention christian science, relativity, quantum mechanics and many other approaches to understanding the world around us. that is exactly what wilson does in prometheus rising. in short, it is a book about how the human mind works and what you can do to make the most of yours. readers have been known to get angry, cry, laugh, and even change their entire lives. practical techniques to break free of your "reality tunnels."
 • brandon boyd un en sevdigi yazardir kendisi.
 • henüz onaylatamadığım bir habere göre ölmüştür. viki'de doktorlarının 6 temmuzda, iki gün ila iki ay arasında ömür biçtiği yazılmış ama vefatından haber yok... doğruysa allah'tan rahmet, yakınlarına da sabır dilerim.

  (bkz: illuminatus trilogy)

  edit/büdüt: -robin- (#10464935)
  nası onaylatamadığın abi, adamın kendi sitesinde çıkmış haber
  http://www.rawilson.com/main.shtml

  edit2: hay allah, canhıraş biçimde edit yapmaya çalıştım, ama olmuyor. sildim, baştan yazdım ben de. duma duma dum.
 • 11 ocak 2007 tarihinde aramızdan göçüp giden bir muhteşem insandı/r kendisi. brooklyn denen mekandan çıkmış bir dahi, yazar, derlemeci, filozof, futurist, özgürlükçü, ruhunun derinlerine inmeyi başarmış bir (daha) dahi ve kendi deyimyle de agnostik bir mistik idi.

  üç kuruşluk bu dünyada :) geride bıraktığı borçları ödeyebilmek için ve engelli oğlunun bakımında kullanılmak üzere şahsi eşyaları kızı tarafından satılacaktır e-bay'de yakında. takipteyiz.

  http://stores.shop.ebay.com/…anton-wilson-artifacts
 • "wilson believes that life extension techniques and intelligence raising drugs will be discovered in this decade, and will be widely available by 2010. less radical than dr. silverstein,
  wilson does not expect immortality to be achieved until the middle of the next century—but he expects life-extension drugs will keep him around until then."
  yazmıştı "prometheus rising"de 2050'leri göremedi. tabi 8 devreyi de aktif edebildi mi merak ediyoruz.
 • "yalnızca deliler kesinlikle emin olabilirler", diyerek yalnızca tanrı konusunda değil, herşeyle ilgili agnostisizme çağıran yazar, filozof, ontoloji gerillası, liberter. bir de kuantum felsefesi anlamaya çalışıyorsanız, tavsiye ederim. sayesinde, ilk defa bu kadar yaklaştım anlamaya.
 • biopic'i çekilecek olursa kendisini oynamak (burundan konuşması, gözler ve burun şekli sebebiyle) michael keaton'a düşer. böylesi aşmış bir insan hakkında yazdığım entry de bu kadar sığ oldu.