şükela:  tümü | bugün
 • lost highwaydeki kameralı adam(!).
  tüylerimi ürpertebilen yegane karakterlerden biri
 • aynı zamanda (bkz: baretta)
 • karisini oldurmekten tutuklanmis.
  http://www.ntvmsnbc.com/news/147708.asp
 • (bkz: mystery man)
 • bahsi geçen kahkaha, hem robert bey'in mekandaki sesi, hem de bill bey'in elindeki telefondaki robert bey sesi olup gayet başarılıdır ve bir o kadar da karmaşık gelir kulağa.
 • 1967 yapımı in cold blood filminde katil perry smith'i canlandıran sorunlu kişilik. hatta anthony hopkins hannibal lecter rolüne blake'in bu performansını defalarca izleyerek hazırlanmış.
 • nyt da davanin dusmesi uzerine yayimlanan haberde esiyle tanismasi soyle anlatiliyor..esi zaten bir zengin avcisiymis bircok evlilik yapmis daha once de..bir gece jazz clubta tanismislar cikista arabasinin arkasinda blake -ki o zaman 65 yasinda falan amcam-cocugu koymus..sonra da evlenmisler.adam karisindan nefret edermis.
 • kendisinin bu davadan inanılmaz bir şekilde paçayı sıyırmasını sağlayan kişi, şu sıralar michael jackson'ın da savunma avukatlığını yapan thomas mesereau jr'dır.
 • intersinema.com haberi:

  baretta'nın başrol oyuncusu blake tutuklandı
  20.04.2002

  “baretta” dizisinin başrol oyuncusu amerikalı aktör robert blake, eşinin öldürülmesinin üzerinden 11 ay geçtikten sonra cinayetle ilgili olarak tutuklandı. aktörün eşi bonny lee bakley, park edilmiş bir arabanın içinde otururken tabancayla vurularak öldürülmüştü. blake’in los angeles polisi tarafından, kız kardeşinin hidden hills’teki evinde bulunduğu sırada tutuklandığı belirtildi. polis, blake’in koruma görevlisi earle caldwell’i de aynı cinayetle ilgili olarak tutukladı.

  45 yaşındaki bonny lee bakley,68 yaşındaki eşiyle “vitello’s” adlı lokantada yemek yedikten sonra, arabanın içinde kocasının gelmesini beklerken tabancayla vurularak öldürülmüştü. blake, polise verdiği ifadede, olay sırasında lokantada unuttuğu tabancasını almak için geri döndüğünü ve geldiğinde karısını vurulmuş bulduğunu söylemişti.

  eşinden hayli yaşlı olan blake’ten şüphelenen polisin kesin kanıt ele geçiremediği için aktörü derhal tutuklayamadığı, ancak 1 yıla yakın süredir izlediği ifade edildi. blake’in pazartesi günü mahkemeye çıkartılacağı ve tutukluluk halinin devam edip etmeyeceğinin o zaman kesinlik kazanacağı belirtiliyor. bonny lee bakley’in vurulduğu antika tabanca olay yerinden 200 metre kadar uzaklıkta bir çöp bidonunun içinde bulunmuştu. tabancanın içindeki tek kurşun ile bakley’in vücudundan çıkartılan 2 kurşunun aynı olduğu ifade edildi. aktörün evinde yapılan aramada da bu mermilerden bir kutu bulunmuş ve kutuda 3 kurşunun eksik olduğu saptanmıştı.