şükela:  tümü | bugün soru sor
 • nba'in en ama en gereksiz iki sporcusundan birisidir.
 • izlemesi keyif veren oyuncu. three and dnin sözlük tanımı. ahım şahım meziyetlere sahip olduğu söylenemez, fakat kendine özgü üçlük stiliyle sahada kaldığı her an pozitif katkı verebilecekmiş gibi bir imaj çiziyor. "philadelphia'nın bu sene heyecan verici bi kadrosu var" denildiğinde ilk akla gelenlerden birisi olmadığı kesin, fakat takımla birlikte büyümeye aday bir oyuncu.

  26 yaşında değil de 20 yaşında şu seviyeyi yakalamış olsaydı golden state warriors için the right fit olabilirdi. zira curry ve durant'in maaş yükleri ile oldukça dolan salary cap'lerini, gösterişsiz ama buna rağmen heyecan verici olan bu arkadaş ile rahatlatabilirlerdi.

  gerçi belli olmaz, arkadaş sezon sonu free agent.
 • bu sezon 15 sayı 6 ribaund 2 asist ortalamaları ile oynuyor. nedendir bende bilmiyorum ama sevdiğim oyuncular arasındadır kendisi.
 • (bkz: nba baronları)

  o isimle baron olmayacak da ne olacak?
 • lakabi lord'dur. herhalde bir oyuncunun sahip olabilecegi en guzel lakaplardan biri bu. baron reyiz.

  (bkz: lord robert covington)

  not: ayrica r ve c buyuk harflerle olmak uzere "roco" da deniyor kendisine bazen..
 • günümüz 3d (savunma ve 3lükcü) oyuncularınım en iyi örneklerinden. philadelphia 76ers'de oynamaktadır
 • dario saric ile birlikte minnesota timberwolves'a takas edildi. savunma ve perimeter üçlükte önemli katkı veren oyuncu olsa da, topla oynama alışkanlığı olmadığından bilhassa deplasman maçlarında etkisiz kalıyordu. statik oyunculara göre oyun sistemi olmayan philadelphia 76ers, onu gönderip jimmy butler'ı aldı. nba'de statiklik konusunda en son akla gelen forvet.
 • geçen yılı fena geçirmemişti ama sonra playoffta öyle rezalet oynamıştı ki hiç güven vermiyordu. hucümda üçlük yollamak dışında meziyeti yok, şutları girmediğinde işlevsiz hale geliyor. bir üçlükçünün soğukkanlı olması gerekir ki işler yolunda gitmediğinde eli titremesin, bu robert da soğukkanlı bir adam değil.
 • geçtiğimiz sezon playofflardaki kırılgan hali nedeniyle yapılan eleştiriler çok doğru olsa da normal sezonda savunma sertliğine yaptığı katkı ve bilhassa iç sahada catch&shot oyunundaki etkinliği ile ben simmons'ın istatistik kağıdını doldurmasını sağlayan isimdi. daha da önemlisi savunmada verdiği katkı sayesinde sixers hızlı hücuma elverişli bir oyunu ortaya koyabildi ve bu da embiid ile simmons arasındaki uyumsuzluğun en az seviyede görünmesini sağlıyordu.

  yerine gelen butler her ne kadar savunmada covington yerini doldurabiliyor olsa da bunu yaparken hücumda topu elinde isteyecek bir oyuncu tipi olması nedeniyle simmons-embiid hattındaki sorunların artacağını ve hatta simmons-embiid-butler arasında büyük bir kaosun doğmasını beklemek yanlış olmaz.

  covington, sixers organizasyonu içerisinde çok önemli bir parçaydı. yazın gerçekleşmeyen lebron hamlesi ile yaşanan hayal kırıklığı ile organizasyonunun girdiği 3. yıldız oyuncu kompleksinin kurbanı oldu. kendisi hakkında beklentilerin altı, istikrarsız şutör, topla oynama alışkanlığı yok gibi ifadeler kullanılıyor olsa da covington'ın undrafted olarak lige katıldığını ve bu noktadan nba all-defensive first team seviyesine çıktığını anımsamakta yarar var.
 • bugun wolves'un chicago'yu yendigi macta 18'de 1 sut isabetiyle oynayan sozum ona basketbolcu. o 1 tane isabeti de kaydedemeseydi nba tarihindeki en kotu sut performansina imza atacakti. rekor 17'de 0 ile tim hardaway'de.