şükela:  tümü | bugün
 • fenerbahce nin tarih itibariyle 1 senelik anlasmaya vardigi yeni kalecisi. 1977 dogumlu oyuncu sirasiyla borussia mönchengladbach, benfica ve barcelona da forma giymistir.
 • kendisi 1.87m boyundadir..iyi kalecidir fakat vasati ancak asarak..türkiye'de en az 6 tane adam mevcuttur fb nin kalesini koruyacak kendi ayarinda..
 • genctir kaleciler acisindan degerlendirildiginde. rustu'nun yerini doldurmasi icin alinmadigi kesindir cunku o kalibrede degildir. yine de gelecek de dusunulurse olumlu bir karar denilebilir bir nebze.
 • topu her tuttuğunda seyirciden aferin alkışı alan kaleci.
 • allahim super bir kaleci.. panter mubarek panter..
 • fenerbahce'de ilk resmi maçında 3 gol yiyip güven sarsan kaleci.
 • bir futbolcunun özellikle de bir kalecinin bir maça bakılarak değerlendirilmesi yanlıştır. robert enke fenerbahçede daha ilk resmi maçına çıkmıştır. 3 gol yemiştir. hatalıdır ama hatalı olması doğaldır. daha gençtir öğreneceği çok şey vardır. barcelonadan geldi diye iyi olmak zorunda değildir ; sonuçta orada da birinci kaleci değildi. bir de bu açıdan değerlendirmekte yarar var kanımca. fenerbahçede zamanında engin ipekoğlunun yerine rustu rencberin ilk geçtiği zamanı da biliriz. rustu de şıp diye iyi bir kaleci olmadı. robert enke iyi bir kaleci olacak diye bir şey de yok ama önyargılı olmamak lazım.
 • sözleşmesi feshedilen kaleci.
 • fenerbahçenin transfer politikasını temsil eden kaleci.
  bunun bir "politika" oldugunu soylemek biraz iltifat gibi oldu ama, iyi tarafımıza denk geldi diyelim. zira bir konuda herhangi bir "politika" belirlemek için bir miktar da olsa zeka gerekir.

  söz konusu çağ dışı politikanın robert enke'nin durumu açısından ne biçim aldıgına gelince,
  onu da acıklayalım:

  - arastirma falan yapma, yaparsan da futboldan bir bok anlamadan kendi kendine "spor yazarı" etiketini yapıştırmış bir grup ameleyi oraya buraya gönder, bir sürü, işe yaramaz, sıradan ve/veya kötü oyuncudan bir liste iste
  - listedeki futbolcuları "yazı tura" yöntem teknolojisi ile teker teker elerken, en sonunda, kendi kalecileri kaliteli olmadıgı için, senin dünyanın en iyi kalecilerinden biri olarak gösterilen kalecini transfer eden takımın o yetersiz gördügü kalecilerinden biri transfer etmeye karar ver
  - mutlaka, aslında alabileceginden en az 2 kat daha pahalıya al
  - bir maç (bkz: 1) oynat, (mumkunse imzanın 1 ya da 2 gun sonrasına)
  - ne fiziksel ne de ruhsal olarak hazır olmayan günahsız adamcagızın 55.000 kişinin önünde çaresizce rezil oluşunu izle
  - ertesi gün, bir insana yeteneklerinin ya da kapasitesinin miktarı yüzünden kızmanın derin anlamsızlığını görmezden gelerek senin tüm camian ile resmen ve alenen taşşağını geçen "medya"nın adamı iyice yerin dibine sokup, soyadı ile ilgili yaratıcılıktan bihaber aşağılayıcı manşetler atması üzerine iyiden iyiye gaza gel,
  - pazar günü kalene koyduğun adamı çarşamba günü kov.