şükela:  tümü | bugün
 • yaknı arkadaşı jesse jamesi başına 10 bin dolar ödül kondu diye hiç düşünmeden arkasından vurup öldüren şahıs. coward robert ford olarak tanınmıştır bu olaydan sonra. (bkz: the assassination of jesse james)
 • (bkz: #11677001)
 • mezar taşına "jesse james'i öldüren adam" diye bir not düşülmüş: http://s3.amazonaws.com/…otos/2001/222/fordbob2.jpg

  (bkz: joe burnett)
 • abd'nin suriye büyük elçisi.

  kendisi hakkında hüsnü mahalli şöyle bir tweet atmış;

  "bundan böyle tüm bölge ülkeleri ve muhalifler beni dinleyecek ". ilginç, sahibinin sesini dinlemeyenler mi var acaba.
  harçlığınız keserim bak diye de tehdit etmiş.

  detaylar için;

  http://www.informationclearinghouse.info/…37419.htm
  http://en.alalam.ir/news/1557561
 • ırak'a demokrasinin getirildiği dönemlerde ırak büyükelçisi olarak gönderilen pislik.tabi biliyoruz ki sadece bir büyükelçi değildir,kendisi ve ekibi kirli savaş uzmanıdır.ırakta iç savaş çıkarmak için ölüm mangalarını ve "yanıltma harekatı" terörünü robert ford ve ekibi kullanmıştır. ırakta şii ve sünni gruplar arasında patlayan bombalarda bu grubun parmağı vardır.ve ırakta bu taktik çok başarılı olunca yeni görev yeri suriye olmuştur ve oraya da büyükelçi olarak atanmıştır.
  suriyede ayaklanmaların ilk çıktığı dönemde bu ayaklanmaları yanıltma harekatı saldırıları ile manipüle etmiştir. şu adresteki röportajdan hakkında detaylı bilgiye ulaşılabilir.
  linkteki röportajdan bir alıntı: "olan şey şuydu: ford'un iyi eğitim almış profesyonel katillerden oluşan ekibi, abd'nin teşvik ettiği esad karşıtı gösteriler sırasında çatılara yerleşmişti. belirlenmiş bir anda sniper'lar ateş açmaya başlayacaktı. bazı sniper'lar, gösterilere ateş açanın suriye askerleri olduğu görüntüsünü yaratacaktı. başka çatılara yerleşmiş diğerleri ise, askerlere ateş açan göstericiler oldukları izlenimini yaratacaktı. kısa süre sonra esad yanlısı ve karşıtı güçler gerçekten de birbirine ateş eder hale geldi."
 • westworld karakteri için;

  (bkz: dr. robert ford)
 • robert s. ford veya robert stephen ford olarak da bilinen 1958 doğumlu amerikalı emekli diplomat. kendisi, 2010-2014 döneminde ülkesinin suriye büyükelçisi olarak görev yapmıştır. cfr'ye verdiği güncel bir mükalatta ise, suriye'deki iç savaşın daha devam edeceği görüşünü savunmuş.

  wikipedia - https://en.wikipedia.org/wiki/robert_stephen_ford