• gerçi bu başlıkta zavallı bir aktörden bahsedilmiş ama benim bahsetmek istediğim robert forster'ı indi dostlarından en fazla 10 kişi tanıyacaktır. 1957 doğumlu robert forster last.fm de haftada 500 kere dinlenilerek dünya çapında ne kadar az bilinen kaliteli bir sanatçı olduğunu dosta düşmana ispatladı. yeni çıkan albümü the evangelist ise bu 500 kişiden oluşan müzik eleştirmenleri tarafından şimdiden yere göğe sığdırılamıyor. şimdiden diyorum çünkü robert forster'ın ayağa düşmesi, 'he is so last week' olması için bir haftalık geri sayım başladı bile. o bir hafta süresinde de robert forster iyiymiş duydun mu diyenler bu başlıktaki ilk entrynin benim olduğumu görerek, otis söylemişti, yine herkesten önce o biliyordu diyecekler. hakça, eşitçe bölüşeceğiz o kısa süreli başarıyı.
  • dün itibariyle 78 yaşında hayatını kaybeden ve gitmeden önce el camino a breaking bad movie ile adeta sevenlerine veda eden oyuncu.
  • dün gece kendisini el camino'da izleyip sabahına ölüm haberini aldıgım usta oyuncu. jackie brown'dan da iyi biliriz. saglam aktördü. .
  • heroes'da petrellilerin babası rolündedir. 1941 doğumlu imiş kendisi bu arada...
  • star trek için yaratılmış bi tip... tarantino'nun jackie brown'da her nasılsa çekip çıkarttığı, dedektif rolüne oturttuğu bir herif, soğuk, sakin, tavuk gibi bi şahıs filmde, belki de öyle görünmesi gerektiğindendir, ayırt edemedim...
  • breaking bad'de çok az görünen gizemli ve karizmatik karaktere can vermişti, kendisini öyle hatırlayacağız.
  • twin peaks’in 2017 senesinde çıkan yeni sezonunda da şerif frank truman karakterine can vermişti. sevdiğim ve sempatik bulduğum bir oyuncuydu. huzur içinde uyusun.
  • daha dün el camino a breaking bad movie'de izlemiştim bu adamı. hatta filmdeki son repliği 'çok az kişi baştan başlama şansı yakalar. iyi şanslar bay driscoll' olmuştu. ertesi gün ölüm haberini görmek garip hissettirdi. elveda süpürgeci adam.
  • zamanında(bkz: #37342852) belirttiğim üzere özellikle jackie brown'daki rolüyle hayranlığımı kazanmıştı. breaking bad'de görünce inanılmaz sevinmiştim. dün gece el camino'da rol aldığını görünce mest olmuş, adama methiyeler dizmiştim. ölümünün rastladığı zaman itibariyle artık nazara inanıyorum ve çok üzüldüğüm vefatı nedeniyle dilimi eşek arısı soksun diyorum.
  • 2007 yapımı cleaner'da da ufak bir rolü vardır.

(bkz: cleaner/@karinca beli)
hesabın var mı? giriş yap