şükela:  tümü | bugün
 • new york'da küçük caz klüplerinde çalarak kariyerine başlamış ve kısa sürede hatırı sayılır bir ilerleme kaydetmiş, houston, texas doğumlu müzisyen. 2003 yılında ilk albümü mood'la kendini tanıttıktan sonra, 2005 yılında blue note'dan çıkardığı canvas isimli albümüyle yeni nesil caz piyanistleri arasına girmiş, onucuncu uluslararasi istanbul caz festivali'nde ülkemize gelip kebap yemiştir.
  2007 yılında, hip-hop öğelerini kendine özgü armonik öğelerle birleştirdiği üçüncü albümü in my element'i de aynı firmadan çıkararak, hem blue note ailesindeki yerini, hem de ismini sağlamlaştırmıştır. *

  http://www.robertglasper.com/
  http://www.myspace.com/therealrobertglasper
 • 20 ekim perşembe gecesi rüya gibi bir konser vermiş mükemmel müzisyen.
 • gördük ki kendisi tam bir b-more nigga'sıymış.
 • millet çalamadığını zannetmesin diye kariyerine daha alışıldık caz tınılarıyla başlayıp sonradan asıl numarasını gösteren amerikalı piyanist.

  bir iki gün sonra satışa çıkacak "black radio" ile belki de hep istediği yerde. neredeyse iki aydır gerek blue note, gerekse diğer majör medya organları bu albüm hakkında bilgiler ve röportajlar yayınlıyor. hepsi de ciddi anlamda pozitif yorumlar içeriyor. sırf bu sebepten, şarkılar bizzat glasper tarafından youtube'da yayınlanmış olmasına rağmen, bu sabaha kadar dinlemekten kaçındım. zira kaliteli müzik böyle şeyleri kaldırmak için çok hassas. biraz keşfetme hissi bırakmalılar dinleyicilere; zaten iyi olanı, iyiden anlayanlar elbet duyacaktır.

  peki, böyle konuşuyorum da glasper'ın albümü... bildiğin olmuş. güneşli bir günde denize karşı kahvaltı yaparken çok iyi gideceği de şimdiden belli. son bir iki yılda çıkıp da bende derin izler bırakan albümlerin sınıfına sokmayacağım şimdilik ama hakkını sonuna kadar teslim etmem gerekiyor. en basidinden, medyada aldatmaya yönelik olmayan makaleler yazılmasını sağladığı için bile teşekkürü hakediyor zaten glasper. kendisinin yolu açık bundan sonra,

  http://youtu.be/on0tfglcp4g
 • son albümü black radio inanılmaz olan caz müzisyeni. onun gibi yenilikçi müzisyenler sayesinde caz değişmeye ve gelişmeye devam ediyor. özellikle afro blue'su ve smells like teen spirit'ı çılgın.
 • black radio albümünde yasiin bey (mos def) ile birlikte çalıştığı aynı adlı şarkı olsun, erykah badu ile yaptığı "afro blue" adlı çalışma olsun, beni ziyadesiyle tatmin etmiş müzisyen. yine black radio 2 adlı son albümünde common ve fall out boy'un solisti patrick stump ile yaptığı çalışma ve niceleriyle tatmin etmeye devam etmektedir. diskografisine hakim değilim, ama duyduklarım vaat ettiklerini idrak etmeme kâfi sanırım.
 • (bkz: fender rhodes)siz şarkısı yok gibi muzisyen.
 • bu gece inanılmaz ama i-na-nıl-maz bir "deney"e imza atmış olan adam. ama sen nasıl bi adamsın o ağzındaki kürdan, efendime söyleyeyim o yavşak bere, o arada yaptığın geyikler... sanırım hayatımdaki en eğlenceli konserlerden biriydi.

  ama ne yazık ki türkiye'deydi işte. kimse dans etmedi, herkes mal gibi ayakta izledi öyle. sonra hak verdim ama bi dank etti; amk alkol fiyatları ebesinin amı kadar, sorun "türk"lerde değil, sorun bu ülkede, ülkeyi yönetenlerde.
  artık resmen kimse eğlenemez olmuş. yazık çok yazık.

  everything in its right place sample'lı şarkı efffsaneydi. konserin videosunu çekenler çok oldu lütfen youtube'a atsınlar.

  afro kız! tarzın bayaa iyidi ama o yanındaki çocuk'u nerden buldun allah aşkına. ergen durdu bütün konser mal gibi.

  son olarak;
  (bkz: bad decisions make good stories)
 • babaaa....büyüksüüüünnnn...murat boz yazsan kimbilir kaç sayfa yorum çıkacak ama ülkemizde nitelikli müzik dinleyen çok az sayıda insan olduğu için bir sayfa zor dolmuş..

  bir kere çok net ifade etmek isterim ki adamın kumaşı gerçekten üst düzey,ilk dinlediğim parçasında dahi hemen farkettim ve bir daha da peşini bırakmadım çok şükür..tiny desk concert dahilinde marsha ambrosius'la icra ettiği trust isimli parçayı her seferinde kendimden geçerek dinlerim..robert glasper ruha hitap eden,kesinlikle melodik,oldukça keyif veren ve cazın temel dairesinden çıkmayan,uzun seneler boyunca yerini muhafa edecek,üst düzey müzik yapan,sıradışı yeteneğe sahip bir cazcı..

  sabah kahvenizi yaparken ilk iş rise and shine'ı açın..gününüzün ne kadar neşeli başladığını göreceksiniz..

  büyük...gerçekten çok büyük müzisyen..iyi ki keşfetmişim,çok şükür allah'a