şükela:  tümü | bugün soru sor
  • cok ama cok agir abi

1000+ makale
    100 000+ citation
    h-index 155 (23 ocak 2014 itibari ile)
    yillik 10m grant ile isletilen 100 den fazla arastirmacinin calistigi bir lab

daha 43 yasinda su uc guruba uye olarak secilmis
    the national academy of sciences*
    the national academy of engineering*
    the institute of medicine*

ha bi de institute professor dur kendisi

bi nobeli eksik
  • kimya mühendisliği mezunu, özellikle ilaç salımı konusunda çığır açmış bilimadamı.
  • 5 yıl içinde nobel alacağını düşündüğüm bilim adamı. kendisi hakkında daha fazla bilgi almak isteyenler şuraya bakabilirler. http://web.mit.edu/langerlab/index.html hem kendisi hem de laboratuarı hakkında bilgiler var.
  • nobel almasada i oyle bir takintisi olmayan genelde isin daha cok business tarafinda olan bir abidir genelde akademide god of material science diye bilinir 100 den fazla patenti vardir net varligi 20-30 milyon dolar serveti vardir, atindaki post doc lar bile hic langer gormeden post doc bitirir o kadar cok kisi calisir labinda lab degil bir nevi ufak sirkettir ve ne yaparsa yapsin bir firmaya kitler ve satar, doktoralar ise ders almadilarsa gorme sanslari yoktur. adamdaki tanilirlik ve sohret o kadar fazladirki baska akademisyenler sirf adi makalede gecsin hemen basilsin diye bu abimize para verirler. cok zekidir mıt yi de cok iyi kullanarak para kazanma odakli bir akademisyen profili cizer ama yaptiklari makaleler bilimsel acidanda cagin otesindedir bir cok sirkete danismanlik yapar. pure scientist degildir, business man tarafi daha agir basar. kendi patent avukati, proje mudurleri, idari kadrosu vardi en son bildigim 150 kisilik bir ekibti simdiye 200 kisi olmustur, kismetse doktora bittiginde yanina post doc gidecegimi dusunuyorum, bir kac kere konferanslarda merabalasmis konusmuslugumuz vardir oyle 5-10 saniye. ben boyle tipleri daha cok seviyorum mesela aziz sancar isin bilim tarafindadir ben daha girisimci inovatif tiplerle takilmayi seviyorum, oyle yada boyle bu dunyada iyi bir hayat istiyorsa money talks baba baska care yok:)