şükela:  tümü | bugün
 • ispanya milli futbol takımının yeni teknik direktörü.
  8 yıl luis enrique’nin, arada 1 yıl da (2017-18) celta vigo’da juan carlos unzue’nin teknik kadrolarında görevler almış.
  kendine ve ilaveten de zor anlarında luis enrique’nin desteğine güveniyor.
  öncesinde tezgahtarlık yapmış, benzinlikte ve bankada çalışmış.
  barcelona üniversitesi’nden ticaret ve uluslarası ilişkiler diploması var.
  41 yaşında.

  milli takım sorumluluğunu resmen devralana kadar enrique’nin izinli olduğu maçlarda görev verilen moreno’nun 3’de 3 yaptığı malta, faroe adaları ve isveç galibiyetleri var.
 • daha düne kadar ispanya'da bile futbolu takip etmeyenler tarafından adı sanı bilinmeyen, hiçbir teknik direktörlük deneyimi olmayan, hatta teknik direktörlükten başka işlerde çalışan, ekşi sözlük'te dahi tek bir entry'si olan ispanya mili takımının teknik direktörü.

  kendisi barça kültüründen gelir. guardiola ekolünü ve tabi 4-3-3 taktiğini benimser.

  (avrupalıların vizyonuna hastayım aga)
 • doğru başlık mı bilmiyorum ama eğer doğru ise; bu adamın ahı var. luis denen dallama tamam kızını kaybettin de bari adam euro 2020 finallerine gitseydi. danışmanlık direktörlük vs yapsaydın.

  umarım rezil olursunuz diyeceğim de turnuvanın standartları belli. illaki yarı final görürsünüz. var’dan haksız bir kararla elenin götelekler.

  barcelona tedrisatlı iyi bir hoca. elbet bir gün intikamını alacak.
 • 2.5 sezon boyunca monaco teknik direktörü.
 • yarım sezon boyunca monaco teknik direktörü. 18 temmuz itibariyle görevinden ayrıldı, yerine gelen isim son olarak bayern münih'i çalıştıran ve kovulan niko kovac.