• kendisi cambridge de ögrenci oldugu siralarda arasi iyi olmayan bir hocasini (tutor) zehirleme girisiminde bulunmus daha sonradan da baska bir hocasini öldürmeye tesebbüs etmistir.

mental olarak cok saglikli olmayan bir duruma sahipmis.

ayni zamanda bunu kimya okumak istemesine ragmen zorla kendisine okutulan fizik yüzünden psikolojisinin bozulmasina baglayan arastirmacilar var.
  • sabah'ın yaptığı üfürükten bir haber olan şeytani 10 bilimadamı listesindeki ikinci kişi. aynen şunlar yazıyor kendisi hakkında ;

"harvard üniversitesi’ndeki kimya öğrenimini üç yılda tamamladı. aynı zamanda fizik bölümünden de dersler almıştı. bu arada sanat, edebiyat ve çeşitli dillerle de ilgileniyordu. 1930'larda komünist görüşlerden etkilendi. 1937 yılında ölen babasından kalan 300.000 dolarlık mirasla sol görüşlü çeşitli gruplara maddi destek verdi. komünist partinin birçok üyesiyle düzenli temas halinde olmasına rağmen partiye katılmadı.2. dünya savaşı sırasında nükleer silah üretmek için başlatılan manhattan projesinin bilimsel başkanıydı. atom bombasının babası olarak da tanınır " *
  • mahabharata'dan epey etkilendiği anlaşılıyor. dünyanın ilk atom bombasını patlatmak nasıl bir duygu diye sorduklarında hayır tarihteki ilk değil ancak modern zamanlardaki ilk atom bombası olabilir cevabını vermiş.
  • teoriyi pratike döken ekibin başı olan bu ademin alman asıllı, amerikalı yahudi bir aileye mensup olduğu kanaatindeyim.

(bkz: ne bileyim)

(bkz: öyle işte)
  • dünya savas tarhinin en berbat insanlarından biridir. sebep olduklarından sonra kesinlikle bilimadamı değildir.
    (bkz: hiroşima'ya atılan atom bombası)
    (bkz: little boy)
  • sonrasinda akillanip ben/biz ne yaptik diye dusunen.

boyle dusunurken bunu bir de beyaz saray'da truman'a ifade eden kisi. yaklasik olarak ellerimiz kanli mealinde seyler soyler. truman ise arkasindan bu deliye bir daha buraya getirmeyin tarzi bir ifade kullanir.

iste boyle.

edebi bir bakis icin, genel olarak bu atom fizikcilerine, sunu oneriyorum: friedrich dürrenmatt'tan die physiker.
  • üçüncü sınıfta laboratuvar deneyleri yapıp beşinci sınıfta fizik kimya öğrenirken
    dokuz yaşında kuzenine
    bana latince bir soru sor sana yunanca yanıt vereyim
    dediği rivayet edilen kişi
  • öyle bir adı var ki komplo teorisi yazsam kesin didiklerim.
  • abd'nin bugünlere dek ulaşan dış politikasının temellerini oluşturan truman, atom bombasını teslim olmakta direnen japonya'nın şehirlerine attığı sıralar bunalıma girerek, vicdan azabı çekmeye başlayan, manhattan projesinin lideri oppenheimer bir gün dayanamayıp truman'ı ziyaret eder. japonya harekatında iş birliği yapmadığı için kendisini suçlayan sovyetleri bile gaza gelip bombayla tehdit eden truman (ki böylece soğuk savaşı başlatmış olacak) karşısına dikilen atomcu oppenheimer'ı memnuniyetle ağırlar. ama oppenheimer ona "ellerime kan bulaşmış gibi hissediyorum başgan" diye dert yakınarak bombayı kullanmakla doğru iş yapıp yapmadıklarını sorar. truman birkaç teskin edici cümleden sonra ofisinden çıkarır onu, sonra sekreterini çağırıp şöyle der:"bu orospu çocuğunu bir daha ofisimde görmek istemiyorum!"
  • albert einstein'la oynadığı söylenen bir satranç maçı internette dolaşmaktadır.

(bkz: albert einstein/#45217941)
hesabın var mı? giriş yap