• az önce new york'ta beş minare filminin gala fotoğraflarında mahsun kırmızıgül ile yanyana gördüm kendisini. birisi civa olup hollywood'un o dönemdeki zirvesi terminator 2*'de arnold'ı delik deşik ederken, diğeri futbolcu alpay'ın eski eşi cansel özzengin ile alem buysa adında 3. sınıf bir dizi çeviriyor, hatta daha da ileri giderek dizide kenan doğulu'nun "yaparım bilirsin"inini seslendirmekten çekinmiyordu. gel de şimdi dumur olma...
  • mahsun kırmızıgül'ü övmek için "çok güzel bi karısı var" demiş.. aheaue bu ne lan.. mahsun duymasın olm, sizde belki normaldir birinin karısının güzelliğini övmek falan ama burda kan çıkar demedi deme.
  • terminator 2 deki performansıyla adeta karizma sıçan aktör.
  • kristanna loken'e rol için "en önemli nokta gözler, ne kadar az kırparsan o derece başarılı olur." diyen ve t2'deki gerilimde en büyük pay sahibi olan aktör..
  • x files'tan new york'ta 5 minare'ye..ne biçim kariyer bu arkadaş.
  • new york'ta 5 minare filminin fragmanında mustafa sandal ile karşılıklı oturmuş muhabbet ederken görünce dumura uğradığım ex-civa adam. the x-files dizisinin son iki sezonunda ajan john doggett rolünde ayıla bayıla izlediğim, terminator 2'deki t-1000 karakteriyle hastası olduğum robert patrick lan bu. herhangi bi yorum yapmıyorum malum sahneyle ilgili, sadece sabah sabah bi acaip oldum.

işte o dialog:

--- spoiler ---

robert patrick: aren't most acts of terror planned by muslims?
    mustafa sandal: and this freedom of yours, you only seem to take it to countries where there's oil. is that a coincidence?

--- spoiler ---

o değil de musti sağlam ayar vermiş lan adama.

hayat ne tuhaf.
  • dün akşam - yani 03.10.2010- yanında bir bayanla istiklal caddesi'nde dolaşan sevdiğimiz aktör .

not : yanına gidip bi merhaba diyecektim. dedim şimdi elim içinden falan geçer.

ayrıca: t1000 sen bizim her şeyimizsin!
  • çok büyük aktör. sürekli yardımcı rollerde gördüğümüzden ötürü kısmen underrated kalmış olsa da oyunculuğu su götürmez biçimde zirvededir.

terminator 2'de durdurulamaz ve korkutucu t-1000 portresini öylesine iyi yansıtır ki izleyici kendisinden ürkerken; the sopranos'ta kumar bağımlısı, ezik ve korkak biri olan david scatino'yu da öyle bir oynar ki acınası haline güleriz.

yeri gelir the unit'de gizli operasyonlar düzenleyen bir askeri birim albayı olur, kalkıp selam durduracak kadar iyi oynar; yeri gelir copland'te kirli bir polisi oynar, gerçekten öyle olduğuna ikna oluruz.

velhasıl çok daha büyük alkış hak eden biridir.
  • the sopranos dizisinde bir kaç bölüm olmak üzere,kumar bataklığına saplanmış,bitik bir adamı canlandırmışlığı da olan aktör.
  • t1000 rolünü üstünden atamayacak ben bugün bunu anladım, true blood sezon 5'te görmek nasip oldu, ve t1000 gene t1000 anasını satıyım.

sonra dedim bu entryi yazayım, neydi la bu adamın adı dur imdb'ye bakayım derken sanırım bunu 100.000 kere yapmış olmanın verdiği etkiyle adı aklıma geldi, direk sözlükten başlığını açıp devam ettim.
hesabın var mı? giriş yap