şükela:  tümü | bugün
  • yüzünde çözemediğim bir dengesizlik olan şahsiyet. böyle bir gariplik, bir yamukluk var ama çözemedim. yakışıklı mı? evet olabilir, bazen, edward karakteri olduğu zamanlar. kendisi hakkında diğer bir çözemediğim nokta saç sorunsalı oldu. zira kendisi edward olduğu vakitler saç rengi ve biçimiyle "üjj" dedirtirken, normal hayatta veya ilk gösterimlerde çekilmiş fotolarında ise saçlarını ne yapacağını bilememiş gibi duruyor. insanın köşeye sıkıştırıp saçlarını tarayası geliyor. * * *
  • çok zorunlu olmadıkça, kalabalık organizasyonlara, ödül törenlerine katılmamasına, hatta bu seneki oscar ve golden globe törenlerinde bile inatla yer almamasına rağmen haiti'ye yardım amaçlı "friday’s hope for haiti telethon"un londra ayağını sunmayı kabul etmesiyle büyük takdir toplamıştır.
    herhalde, şu aralar 30 yaşın altında olup da; ondan daha fazla yardım telefonu toplayabilecek bir kişi de yoktur zaten..
    edit: ama o sakallar olmamış, tanınmaz hale gelmiş resmen..
  • kitapların hiçbirini okumadım, 15 yaşındaki kuzenimle kafa kafaya verip "ayy edvıııırd yaa" nidalarıyla okuyan ablamı da az kınamadım zamanında..ilk filmi edvırd aşkıyla yanıp tutuşan ev arkadaşımla birlikte bölük pörçük izleyip "amaan bu muymuş ölüp bittikleri edvırd" dedim..kendisiyle olan tanışıklığım sadece her yerde gözümüze sokulan film afişleriydi, tuhaf hatta çirkin olduğunu düşünüyordum..ta ki, iki gün önce can sıkıntısından cips-bira-film kombosu yapmaya karar verip, iki filmi arka arkaya izleyene kadar.. takriben 4 saat süren film seansı, o kadar da çirkin olmadığını düşünmemle başlayıp gülümsemesini beğenmemle devam edip kendisini son yılların en çekici insan evladı ilan etmemle son buldu. internetten röportajdı, ödül töreniydi bilumum videosunu izleyince gerçek hayatta çok daha sempatik ve çekici olduğuna kanaat getirerek edvırddan vazgeçip rabırtla devam etmeye karar verdim..

bana ne oldu sözlük bilmiyorum, ergenlik yıllarında aktör olsun şarkıcı olsun hiçbir ünlü kişiliğe bir ilgi beslememiş olan ben, rabırtla ilgili değişik duygu ve fikirlere kapılıyorum bazı bazı. aman sesi de pek güzelmiş, ne kadar espriliymiş, çok da samimiymiş diye ekranın içine düşüyorum vallahi. yakışıklı değilsin rabırt, burnun yamuk, gözlerin bi tuhaf, saçlarının içinden her an bir yaratık çıkabilir diyorum ama sonra..

işte böyle sözlük, umarım bu geçici bir durumdur, yoksa kendimi bir sonraki galada bi elinde poster ötekinde fotoğraf makinesi, yırtınan teenage kızların arasında bulabilirim..
  • kendisini beğenmiyorum. lakin edward cullen a ciddi ciddi aşık olmuş bulunmaktayım. bu yaşımda yeniyetme salak teenlere döndüm edvııııııııııırdd edvııırd diye. telefonumun wallpaperında bile o var.
  • 160 boyundaki kıllı, göbekli, at hırsızı sözlükçüler tarafından pek bi kıskanılan, yakışıklı ve yetenekli aktör. olm burda adama bok atacağınıza gidin iki spor yapın da insana benzeyin, aaa :)
  • remember me'de rob'dan (25) yasca buyuk diye emilie de ravin'e (29) burun kivirirkan bel ami'de uma thurman (41) (arti christina ricci- 30) ustune de water for elephants'ta reese witherspoon (35) eklenince, ben bu iste kristen stewart'in (21) parmagini ararim arkadasim. ya da go cougars and cougar-lovers, ne bileyim.

edit: bak ben bi sey biliyorum da konusuyorum. cosmopolis'te de marion cotillard (35) var karsimizda.

edit: marion cotillard hamileymis; rob'un esini keira knightley'nin (25) oynamasi dusunuluyomus. allah'im o kafatasi suratli kadinin rob'la opusmesini falan seyretmek zorunda birakma beni nolursun lutfen ya.

edit: hay benim dilim esek arisi soksun. yasli masli diye bik bik otersen olacagi bu! ulan rob'un yasi yasina denk birine verin rolu dediysek, gidin hem genc (24) hem afet bulun da demedik heralde... seni simdiden sevmiyorum sarah gadon, keske olsen.
  • canim askimin icinde kucuk bir mahsun kirmizigul de varmis megersem:
    http://www.twilightlexicon.com/…ttinson_details.jpg

edit: photoshop falan degil he bildigin details magazine'deki resimlerden biri bu. *
  • bu kişiye karşı genel tavır üç çeşittir:

-kitabı okumadan twilight izleyenler beğenmez.
    -kitabı okuyup filmi izleyenler zaten edward'a aşıktır, robert'ı da edward gibi görürler.
    -internette söyleşilerini izleyenler ne kadar kafa çocuk olduğunu görüp sevimli bulur.
  • kendisi 1986 doğumludur. ünlü olduktan sonra oynadığı her filmde bayan rol arkadaşı çıtasını yükseltmiştir. hem yaş olarak, hem yetenek olarak.

1990 doğumlu kristen stewart ile twilight'da oynamıştır. (2008)
    1981 doğumlu emilie de ravin ile remember me'de oynamıştır. (2010)
    1976 doğumlu reese witherspoon ile water for elephants'da oynamıştır. (2011)
    1970 doğumlu uma thurman ile bel ami de oynamıştır. (2012)

1964 doğumlu sandra bullock'u ve ömrü yeterse,
    1945 doğumlu helen mirren'i gelecek projelerinde görebiliriz gibime geliyor.

edt: @maskot kisi nin uyarısıyla bel ami güncellemesi yapıldı, gidişat bahsettiğim yönde.
  • twilight'ta ünlü olmadan önce ankara sanat tiyatrosu'nda rutkay aziz'le çalışmıştır: http://i.imgur.com/7vokw.jpg