şükela:  tümü | bugün
  • 88 doğumlu ispanyol raket, 60 sırada
    entrysi olmamasına ve benim de girmediğime inanamadığım bir diğer (bkz: #34852307) isim.
    bugün wimbledon 2. turunda david ferrer karşısında çok iyi bir oyun oynamadan önce yazayım dedim, kumaşı iyidir. kendisinden daha yukarıda olan birçok oyuncuya kıyasla bir meziyeti var: büyük tenisçilerle kafa kafaya oynar.
  • wimbledon'da ferrer'i salladı ama yıkamadı. yine ilk 50 kapılarına dayandı, bu kez dönmeyeceğini umuyorum. bugün klizan'ı stuttgart'ta geriden gelip yenmesi bir adım bu yolda
  • avustralya açık tenis turnuvası 2014 2. turunda del potro'ya kök söktürmekte olan tenisçi.

maçı final setine götürmeyi başardı ve çok da güvenli oynuyor. güzel bir oyun stili var, sevdim keratayı.

edit: maç için servis atacak birazdan.

edit2: aldı maçı.
  • eledi del potro'yu. 3.5 saat süren maç sonunda hem de, helal olsun, sonuna kadar haketti...
  • roberto bautista-agut boşuna demedik büyüklerle kafa kafaya oynar. berdych'i indian wells'te geriden gelip eledi
  • nihayet ilk 30'a girdi. bugün nadal karşısında madrid mastersta yarı final oynayarak.
    nadal'ı beklediğimden daha fazla "zorladı" (bkz: #42650159)
  • çnce defending champion mahut, sonra melzer'i eleyip kariyerinde 2. kez atp turda final gördü: yarın s-hertogenbosch (hollanda), çimde becker'le oynayacak
  • kısa donla gezdiği günden bu yana dikkat dediğim roberto bautista-agut kariyerinin ilk atp kupasını hollanda'da aldı
    benjamin becker 1,5 seti daha iyi oynadı ama roberto bautista-agut bir tiebreak bir break'le hertogenbosch'u aldı. artık ilk 25 oyuncusu
  • bugün stuttgart'ta finali kazandı rosol karşısında.böylelikle geçen sene alışma sezonunu oynadığı atp tour'da üstlere çıkmaya devam etti.

servislerinin etkili olması sebebiyle sadece toprakta değil beton ve çimde de oynayabildiğinden uzun süre ilk 20 içinde olacaktır.hatta en kırılgan anlarda daha da sağlam bir servis oyunu var.en yakın örneği dün yarı finalde yine geçen sene burada yarı finali kaybettiği fognini'ye karşı maç için servis atarken 0-40'tan gelip oyunu aldı.toprakta duvara dayanmış fognini'ye karşı üç kırma puanını kurtarmak herkesin harcı değil.

bu hafta oynanacak hamburg turnuvasında da şansı hiçte az değil.
  • dün, muhteşem forehand'i ile novak djokovic'i baya bi' zorlamış ancak 3-1 yenilmiş olan underrated tenisçi.

bu kadar göz önünde olmamasının sebebi, piyasada çok fazla üst düzey ispanyol tenisçi olması ve kendisinin sadece son 3 senedir piyasada olması.