şükela:  tümü | bugün
  • italya reformlar bakanı.papa'dan yeni bir haçlı seferi düzenlemesini istemiş.zamanın papalarının türkleri viyana'da durdurduğu gibi demiş,müslümanları durdur demiş.ayrıntı için: (bkz: http://www.milliyet.com.tr/…/02/08/son/sondun34.asp)
  • hacli duzenlenmesini isteyen parlak fikirli bakan. hey allahim ronesans akimini ortaya cikaran, dunyaya bu bakima bircok sey katan italyanlardan boyle parlak fikir veren bir insan cikmasi uzucu ama onu gectim, italyanlarin boyle bir adami hem de reform bakani yapmasi acinacak bir durum. bu adamdan ne gibi bir reform bekleniyor? onu gectim bu adam papa'dan ne bekliyor? ucaga atlayip bomba atmasini mi? papa ne yapacak. gecti o gunler be guzelim. hatta italyan ronesansi bitirdi o donemler. bi 800 yil gec dogmussun sen.
  • lazio taraftari olmasindan da supheleniyorum bu sahsin ben.
  • yabanci dusmani asiri sag partisinin hukumet ortagi olmasi nedeniyle italya da bakanlik gorevini icra eden kisi. tesadufe bakiniz ki ayni zamanda malum karikaturleri* t shirt olarak edininen kisi. yetinmemis gomleginin altina giymis, haber programina cikmis, acmis gostermistir. arkasindan da 'bu ise bi son vermenin zamani geldi, bu insanlarla dialoga gecmemiz gerek' diye eklemistir. bunlar boyle koseden nanik yapip, kufredip sonra dayak yiyince ogretmene gidip 'ya hocam ya bu bana vurdu yaa' diyip sizin azar isitmenizi saglayan yaramaz cocuklar gibidir. adami kanser ederler. zekalari anca nanik yapmaya yeter. kendisi hakkinda bir italyanin sicagi sicagina yaptigi yorum da ilginctir: hah simdi alican bunu, bindiricen ucaga goturceksin irak'a. giysin orda t shirt unu, girsin dialoga.

haberin detaylari icin:
    http://news.bbc.co.uk/…/hi/world/europe/4714548.stm
    http://www.repubblica.it/index.html
  • (bkz: italyan bakanın haçlı seferi cağrısı)

kendisinin "fikir" beyanlarını takiben libya'daki italyan büyükelçiliği yakılmış, akabinde berlusconi tarafından istifaya davet edilmiş kişi.
  • en son karikaturlerden birisini t-shirte bastirip giymistir bu topmodel. ancak mankenlikte politika ve gereksiz konusmada oldugu kadar iyi olmadigindan libya'da italya buyukelciligi protesto edilmistir. sonunda da berlusconi kendisinin istifasini istemistir.
  • eli yükseltmiş adamdır. fransız milli takımı hakkında yaptığı "zenci, müslüman ve komünist" tanımlamasının fransa'nın roma büyükelçisi tarafından protesto edilip özür istenmesine karşı da şunları demiş:

"ben, fransa milli fakımı'nın zenciler, müslümanlar ve komünistlerden oluştuğunu söyledim. bu açık ve nesnel bir gerçek. bu üç nitelemeye herhangi bir sıfat eklemedim. şimdi bana kızıp alınanlar ve özür dilememi isteyenler bunu hangi sıfatla yapıyor? yarası olup gocunanlar mı var. fransa benim için övünç duyamayacağım sömürgeci geçmişinden dolayı çeşitliliği olan bir milli takıma sahip olabilir. ama bir avrupa takımında 11 oyuncudan 7'sinin zenci olduğunu görüp birileri şaşırmışsa bunda benim suçum ne? barthez, fransa milli marşı yerine sosyalist enternasyonal marşını söylemiş ise benim suçum ne? biri mekke'yi beytülhalim'e tercih etmişşe benim kabahatim değil. kimseyi yargılamadım. dediklerimden utanç duymuyorum. paris, kafa vuruşu yerine beyin vuruşunu birbirine karıştırıp, zidane'a dahi demeyi yeğleyenlerin olduğu bir şehir."

ben en çok zenci-müslüman-komünist combosuna takıldım ki, allah acil şifalar versin..
  • napoli için “orası bir lağım ve bu lağımı farelerden temizlemek gerekiyor; çünkü fareler de oy kullanabilir.” demiş insan.
  • en son scuderia ferrariye bulasmis asiri sagci italyan bakan.

2010 abu dhabi gp'de ferrari'nin stratejik hatasinin fernando alonso'nun sampiyonluguna maloldugunu ve luca di montezemolo'nun istifa etmesi gerektigini soylemis.
    montezomolo da bu lafa " kendisi ferrarinin italya'da sanayi ve spor adina yaptiklarinin 1%'ini yapabilirse benden bir cevabi hakkeder" diyerek ayarini vermis.

http://news.bbc.co.uk/…port/formula_one/9192214.stm
  • kuzeyin birligi'nin etkili isimlerinden birisidir. karikatur krizinde hz. peygamberi asagilayan bir karikaturle canli yayina cikmis, beni dellendirmis adinin tekidir. son icraati ıtalya'nin ilk afrika kokenli bakani olan (bkz: cecile kyenge)'i orangutana benzetmesi olmustur.