şükela:  tümü | bugün
 • atalantadan yetişmiş, sonra uzun yıllar milanda oynamış, iki sene metrostarsda oynadıktan sonra milana geri dönmüştür; sanırsam 60-70 kez milli olmuştur..
 • şu anda livorno adlı serie b takımının başındaymış.
 • milan tarihinin unutulmazı. milan tarihinin şüphesiz en önemli kanat oyuncularından biridir donadoni. 1960 yılında doğan ismin kendisini göstermesi de bayağı zamanını almıştır. atalanta'dan 26 yaşında milan'a transfer olur. milan tarihinin unutulmak istenen karanlık günlerinde kulübü adeta küllerinden tekrar yaratanlardan biri olmuştur kıvırcık orta saha oyuncusu. gerisi malumunuz; 6 scudetto, 3 şampiyon kulüpler kupası, iki kıtalararası kupanın kulbundan tutmuşluğu da vardır. kıtalar demişken biraz amerika'da veteran topçuluk yaptıktan sonra futbolu milan'da bırakmıştır. enfes frikikleri, eşine az rastlanır çalışkanlığı ile dikkat çekmiştir roberto. millî formayı 63 kez giyen ismin, 1990 italya dünya kupasında arjantin'e karşı penaltı kaçırdığını da bazı dostlar iyi hatırlayacak. azzurrinin penaltı atamama sendromu 1994'de de devam edince bir dünya kupası daha kaçmıştır birçoklarına göre. ilginç bir tesadüfle bitirmeli. 1990'da penaltıyı kaçırdıktan sonra donadoni'yi ilk teselli edene de kader ağlarını bir sonraki kupada örecekti...
  (bkz: roberto baggio)
 • livorno teknik direktörü. son 2 haftadaki 6-4 ve 6-3'lük yenilgilerin ardından inter maçı için '3.seti kaybetmeyeceğiz' demiş esprili bir abidir. livorno'da gösterdiği başarı bir gün onu milan'ın başına getirebilir.
 • livorno teknink direktörlüğünden istifa etmiştir.

  http://www.cnnturk.com/…id=177&hid=1&haberid=156457

  -edit- yerine carlo mazzone getirilmiştir.
 • newyork metrostars * takımında da forma giymişliği vardır. şimdi de "dünya şampiyonu" ünvanı olan bir milli takımı çalıştırmak gibi çok zor bir görevi üstlenmiştir. futbolculuğundaki hırsını teknikdirektörlüğünde de devam ettiren donadoni bakalım milli takımı idare edebilecek mi?
 • yeni bir 24 yıllık periodun başlangıcı da olabilecek, jurgen klinsmann'ın italya şubesi olma olasılığını da üzerinde bulundurabilecek yeni bir tür hocca italiano.
 • italya milli takımıyla çıktığı ilk maçta, livorno'da hırvatlara karşı 2-0 kaybeden teknik adam. 1980 ve sonrası doğumlu 8 oyuncuya şans vererek (bizdeki fatih terim'in operasyonuna benziyor biraz) yaş ortalaması iyice yükselen takım için yeni jenerasyon arayışlarına daha ilk maçtan başlamış göründü. ancak italyan basınında çıkan yorumlara bakılırsa bu adamların büyük çoğunluğunun bir daha azzurri formasını giymeleri mümkün değil. öte yandan marcello lippi'nin de ilk maçında hem de izlanda gibi bir takıma karşı 2-0 kaybetmiş olması, bu tarz istatistiklere meraklı italyanlar tarafından donadoni'nin de başarılı olacağı konusunda ilahi bir işaret şeklinde yorumlanıyor.
 • italya futbol milli takimi teknik direktorlugunden kovulmus kisi. goreve marcello lippi getirilmistir.
 • asilzade olsa gerek..

  (bkz: don corleone)
  (bkz: don adoni)