şükela:  tümü | bugün
  • bugün bazı forumlarda haberlerini gördüm. robicoin diye yeni bitcoin borsası açılmış. biraz inceledim komisyon oranları bayağı düşük ve kendi tokenları da var. kendi tokenları ile komisyonu ödeyenlere ekstra %50 indirim yapmışlar. hemen üye olup denedim. hızlılar ve 7 gün 24 saat canlı destekleri varmış. whitepaperları ve yol haritaları var.
    referanslı linkim: https://robicoin.com/ref/a4
    referanssız: https://robicoin.com/
  • (bkz: reverve)

buralar yakında değerlenir.

edit.

refli linkinden üye oldum. yıl sonuna yurtdışına açılacaklarmış. 3-5 rbc alıp kenara attım.
  • sistem gayet hızlı gözüküyor. şu anki türk borsaları liderlerine rakip olacağı kesin.
  • bitcoin, litecoin, ethereum, doge ve dash eklemişler. her 2 ayda yeni altcoin ekleyeceklerini belirtmişler. biraz araştırma yaptım bitcointalk'ta swordsec(seyfullah kılıç - kendisi 1. tubitak blok zincir çalıştayında konuşmacıymış ve google'ın security hall of fame sayfasında listelenmekteymiş) tarafından güvenlik kontrolleri yapılmış. şu ana kadar açılan borsalarda bu tarz işlemi yaptıran tek borsa diye tahmin ediyorum.
  • türkiye'deki en iyi borsaların koyamadığı özellikleri adamlar koymuş. destek için attım bi 100lük.
  • (bkz: müsait olabilir)
    (bkz: buralar ilerde değerlenebilir)

arif'in mençıstır'a attığı golü ararken denk geldiğim yeni borsamız. hayırlı uğurlu olsun. en güzel özelliği için;

(bkz: user friendly nedir?)
    (bkz: nasıl user friendly olunur?)
  • btctalk'ta biraz gömmüşler. acemi gibi görünseler de, hatalarını kabul edip, eksikliklerini gidermeye çalışıp, bu konuda uyaran yazarlara teşekkür etmeleri güzel. ilerleyen zamanlarda sadece nakite dönmek için kullanabilirim. türk borsaları başka ne işe yarar ki?
  • api bölümü olan ancak sadece kendi coinleri hakkında ticker bilgisi veren borsa.

onu bi hallediverin.
  • apı sistemlerini ben inceledim. sağladıkları tüm kripto paralar için ticker, al-sat hizmeti vs var. yukarıdaki entry de eksik/yanıltıcı bilgi verilmiş gibi sankim