• robin, sözlük kadrolarına yakınlığıyla prim yapmış ve bu oluşumdaki varlığını tamamen o ilişkiler ağına borçlu olan bir suserdir. ona buna "bilmemkaçıncı nesil yazar hoşgelmiş" yazarak doldurduğu 20 bin entry kotasıyla beni sözlüğün boş yazarlarından biri olmakla itham etmesi de kendisinin ne kadar eğlenceli bir insan olduğunu ortaya koymaktadır. ernest hemingway'in bir zamanlar dediği gibi, kendi diyen kendi olur.
  • - türk telekom bile sözlüğün erişimini bu kadar kısıtlayamadı.

bill gates - nisan 2007
  • başlığıma aşağılık maillar yazan sözlük yazarı robin, kraldan çok kralcılığın günümüzde ne kadar geçer akçe olduğunu ispatlıyor varlığıyla. öncelikle askerde bir laf vardır: benimle mi bot bağladın? bu soru kulağına küpe olmalı bazılarının. robin sözlüğe yaptığı bkz bazlı katkılar ve on seneye yaklaşan entry külliyatında futboluna katamadığı hiçbir şeyle birçoklarının gözünde sadece "ha şu zirveci çocuk". benim için de bundan farklı değil durum. kendisi sözlükte sıfıra yakınsayan katma değeri yaratıp üstüne bir de muhteşem fikirler türeten insanları hoyratça eleştirebilen bir serkeşliktedir. demokrasi tellallığı yapıp argoya düşman kesilen, eğitime hayır deyip türbanı serbest bırakan mantıkla benim gözümde hiçbir farkı yok robin'in ve temsil ettiği değerlerin...
  • ek$i sozluk'e ilk katildigim 99 yilinin $ubat'inda ba$ligima "yeni bir yazar ho$gelmi$" falan entirisi girmi$ti. sonradan hatun muhabbetine papaz olduk sildi o entiriyi. bu yapida bir insandir, her zaman akranlari arasinda hareketliligiyle dikkat ceker.
  • kendisinin kahraman olmak ya da aktivizm gibi derdi yoktur. sadece yıllardır zirvelere elinden geldiğince emek vermiş bir insan olarak yıllardır üzerine titizlenilmiş, sözlük yazarlarının ücretsiz mekana girmelerini ve "biz bize" eğlenmelerini garanti eden zirve geleneklerinin bir çırpıda yok sayılmasına çok canı sıkılmıştır ve insanlara düzgün bir alternatif sunmak istemiştir.
    ayrıca bu alternatif zirve kararı sadece kendisine ait olmayıp organizasyon komitesi tarafından ortaklaşa alınmış, nicki iyi bilindiği için sözcülüğünü yapmak kendisine düşmüştür. hatta yoğun iş yükü nedeniyle zirvenin asıl yorucu kısmı olan mekan ayarlamayı büyük ölçüde diğer organizatörlere bırakmak zorunda kalacaktır. olm (kzm) sürekli beni pohpohlayacağınıza onların da hakkını verin lan.
    (bkz: kendinden üçüncü şahıs olarak bahsetmek) evet tuhaf oldu ama şimdi bu yorgunlukla üzerinden geçemiycem, idare ediverin.
  • guru'nun;
    "...sol framede onlarca abuk subuk 'espri desem espri degil, sacmalik desem o bile degil' baslik acilan bir ortamda, benim sahsi tercihim isvecce sarkilarin adlarini gormektir...."

şeklindeki tercihine istinaden kendi adıma "...sol framde onlarca abuk sabuk vito genovese entrylerindense robin'in entrylerini görmeyi tercih ederim"

robin bugün çaylak. ama yarın öbür gün tekrar yazar olacaktır. vito genovese ise 20 bin entry girip ortamlara akmaya çalışan bir çaylaktır bence. o işler öyle olmuyor canım.
  • sol frame'i herkes yatay şey ederken, dikey şeyederek yeni bir çığır açmış suser.
  • kürtçe'de ''gün getir'' anlamına gelen bir isim. ayrıca ''güneş getir'' anlamına gelen bir de rojbin vardır.
    robin erkek ismidir, rojbin ise kız ismidir.

edit: hayır yani niye zamanının ötesi? robin hakkında bilgim kadar bilgi vermiş miyim? vermişim. sorun kürtçe dilinde karşılığı ile ilgili bilgi vermiş olmam mı? evet aynen öyle. aferin lan.
hesabın var mı? giriş yap