şükela:  tümü | bugün soru sor
 • "the monk who sold his ferrari" (ferrari'sini satan bilge) kitabının yazarı... kendisi aynı zamanda kişisel gelişim uzmanıdır.

  (bkz: http://www.robinsharma.com/)
 • "bir seyi dogru ya da yanlis gösteren sey kisinin sinirli düsünüs bicimidir"
  robin sharma
 • ferrarisini satan bilge
  koza kelebeği bilmez
  ermiş sörfçü ve patron... gibi çok satan kitapların yazarı.... eğer okuyacaksanız sadece ferrariyi okuyun yeter... söyleyeceklerinin tamamını bu kitabında söylemiş daha sonra para musluklarının debisini düşürmemek için diğerlerini yazmıştır....
  sonuçta kendini bulmak isteyen kişi de adler okumalıdır önce.
 • yuzlerce yildir yuzlerce kitapta bulunan, yaklasik 15 senedir okudugum seyleri yazip best seller olmayi basarmis bir arkadasimiz. tek farki onlarda ferrari neyin yoktu.
 • uc dort ayda bir kitapcilarda yeni bir kitabi gorulen yazar. ben sicarken kitap okuyorum, abi de sicar gibi kitap yaziyor.
 • bunu seven dan brownu da sever, sonra annesinin kendisine portakal suyu getirmesinin ardındaki asıl sebebin illüminati mi yoksa annesinin arınma ihtiyacı mı olduğuna karar veremeyip intihar eder.
  (bkz: best seller kitapların kötü olma zorunluluğu)
 • (bkz: robin dharma)
 • ışık doğudan yükselir, batıda paraya dönüşür inancımın kanıtlarından olan hindu kökenli yazar. doğu kültürünün iç aydınlanma, kendini tanıma, kendini kabul etme ve lüzumsuz sosyal hırslardan arınma gibi kişisel gelişim olgularını batı kültürünün çok çalışmak, yükselmek, kariyer ve para hırsı gibi standart ittirimlerine karşı yine batı kültürüne uyacak şekilde yani kendini sharma'nın önerdiği biçimde eğitene ego ve para bazında bolluk ve refah sunacak biçimde kullanmayı öğütleyen ve kendince sınırlı olarak da öğreten bir yazar. bunu yapması bir eleştiri nedeni midir? hayır, ama yine de öğretecek kadar doğu ışığı öğrenmişsen, o ışığı voltajı kısıp verme. sen anlayabiliyorsan herkes anlayabilir, doğru dürüst öğret. dahası yanar döner hale getirip olmadık sistemler içinde para kazanmak uğruna milletin aklına yalan yanlış şekilde sokma. gerçi zaten robin sharma denince ilgililerin aklına bilge bir insan gelsin derdinde de değil sanırım kendisi. en azından bir kitabının arkasında robin sharma kendini, "liderlik, performans, kişisel gelişim, yöneticilik konularında eğitim veren dünya çapında bir uzman" olarak tanıtmayı ve eğittiği insanlara örnek olarak da bill clinton'ı vermeyi uygun bulmuş bir yazardır. yine de yaptığı çok mu kötü birşeydir? bence yine hayır çünkü en azından kendi iç dünyasından yüzde yüz bi haber bir çok okuyucusuna insanın kendi içinde de, dış dünya kadar mutlu olunabilecek bir dünya olduğunu farklı bir amaçla yada kendi bile pek umursamadan hatırlatmaktadır. bu nedenle mahabarata'yı okuyacak zamanınız yada enerjiniz yoksa ve henüz robin sharma okuyup bunalmadıysanız, staj olarak sharma ile başlanabilir mi acaba?
 • başarılı satış uzmanı. ferrarisini de çoktan sattı bu bilge. o da anbean twitter da. ah be sözlük, ne günlere kaldık?

  http://twitter.com/_robin_sharma
 • yüzlerce yıldır yüzlerce kitapta söylenegelen şeyleri yazıp bestseller olmuş insandır.
  aklına saygı duyulasıdır, bok atılası değil.
  eğer yüzlerce yıldır söylenegelen şeyleri yazmışsa ve bu konuyu kullanarak kendisine bok atmaya çalışan insan da alıp onu okumuşsa, bu insanın aklına saygı duyulmalıdır.
  ayrıca şöyle bir durum da vardır ki, yüzlerce yıldır söylenegelen şeylerin birçoğu yeni nesil tarafından bilinmemektedir. ve onlara yüzlerce yıldır söylenegelen bu şeylerin öğretilmesi gerekir.
  bestseller oluşunun bi sebebi de bu olabilir.