şükela:  tümü | bugün soru sor
 • guiza gibi oynarsa eyvallah da kendi gibi oynarsa sıkıntı büyük.
 • atlar ölecektir.
  not: beşiktaş
 • yarıldım başlığı görünce :)

  başlığı açan yazar arkadaşım rvp sende nasıl bir travma yarattık ki böylesi bir senaryoyu canlandırdın da sözlükte başlık olarak hayat verdin?
 • bu adamın ne kadar para alacağı bilinmeyen bir konu, açıklanan rakam sadece hedef saptırma.

  asıl bomba ne kadar alacağı duyulunca patlayacak.
 • van persie lan bu hiç olmadı uçar
 • bakın birbirimizi kandırmayalım, rvp'nin bu ligde başarısız olması için ya uzun sakatlıklar geçirmesi gerekir ki bu başarısızlık değil olsa olsa şanssızlık olur, ya da fiyat/performans olarak burun kıvıracaklar çıkabilir bu da zaten yoruma açık bir konu bir mutabakat sağlanamaz. bir guiza veya bir emenike gibi su götürmez bir şekilde başarısız olacağına hiç ihtimal vermiyorum. rvp lan işte adamın kumaşı ortada ne kadar dibe vurabilir ki?

  not: bjk.
  edit: bu kadar vurabilirmiş bu da bana ibret olsun.
 • boş beleş eğlencelik başlıklardan biri daha. bir sonraki başlık için:

  (bkz: podolski asena gibi oynarsa olacaklar)
 • fenerbahçede kaos.

  başarısız olma ihtimalini 0 görenler olmuş. şanssızlık ya da başarısızlık, her iki durumda da ileride suat'ın adamı belli...

  götüne teneke bağlayıp yollayacaklar amk ne olacak?
  misal bana göre anelka da başarısızdı. anelka ile rvp'nin kariyerleri karşılaştırılabilir tabii ki ancak anelka yanlış hatırlamıyorsam en az bir 5 yaş genç geldi fener'e.
  hadi onu geçtim, gitti ve başarılı oldu.
  kezman vardı, ağzına sıçtılar adamın. are you player? bir daha da toparlayamadı. beğendiğim bir forvetti benim.
  guiza sık verilen örnek... ancak guiza da gelmeden önce akan bir adamdı. şimdi damlamıyor bile.

  benim tahminim
  sezonun yarısında sakatlık sebebiyle,
  sezonun 2 maçında formsuzluk sebebiyle,
  sezonun 1 maçında kart sebebiyle (sarı kart sınırı cezası olur, o da belki) oynayamaz. gitti 20 maç. (lig)
  geri kalan 17 maçın ilk 5'inde takımla uyum yakalamaya çalışacak ve bocalayacaktır. o ilk 5 maçta puan kaybı yaşanmazsa taraftar desteğini devam ettirir, maksimum 15 golü yakalar. ama o ilk 5 maçta fener puan kaybederse (3 ve daha fazla puan) gör sen gırgırı şamatayı... adama hırsız diyen bile çıkar.

  yukarıda yazdıklarımı, bir galatasaraylı olmamdan ötürü "çıldırın çıldırın orospu çocukları" şeklinde yorumlayacak, küfürden başka lügatı olmayan arkadaşlar elbet peydah olacaktır. açıkçası pek bir çıldırdığımız yok ki doğru düzgün besleyemezsen (diego'yla mı besleyecen adamı? emre de gitti...) rvp gol atamaz çünkü santrafor tipi olarak rvp kendi yaratıcılığıyla, gücüyle ya da hava toplarındaki hakimiyetiyle gol atan bir adam olmaktan ziyade aralara kaçması, topsuz oyun bilgisi ve diğer "göze batmayan" hareketleriyle leblebi gibi gol atıyordu. en azından akılda böyle kalmış... estetik mi? yüzde yüz.

  ben şu fener kadrosu'nda açıkçası nani'den daha çok çekinirim.
  eyyorlamam bu kadar.
 • ihtimal dahilindedir. aynı zamanda bu durum podolski için de geçerlidir. çoğu insan kabul etmez ama türkiye ligi avrupanın en sert ligidir. ikili mücadele üzerine kurulu bir ligdir. sneijder geldiğinde hayvan gibi bocalamıştı ilk zamanlar neredeyse hiçbirşey yapamamıştı sonra sonra lige alıştı kendine boşluk yaratması gerektiğini anladı çünkü burası sert bir lig. ilk haftalar hatta ilk sezon messi bile gelse türkiye liginde bocalaması gayet doğaldır. bir istisna olarak drogba bocalamamıştı onun da hayvan gibi fiziği vardı durdurabilen yoktu.

  şimdi diyenler olur ne serti yeaaa ingiltere ligi daha sert falan diye ama hayır değil. sertlikten öte orada oyun hızlı keza almanlar da öyle. gerçekten sertlikle hızlı ve keskin oynamak arasında dağlar kadar fark var.

  sertlikle ilgili aklımda kalan en güzel örnek galatasarayın meşhur bu nonda mı kewel mı gitsin sezonunda nondayı yollayıp forvetsiz uefada oynadığımız yıl aklıma geliyor. maç atletico madrid galatasaray maçı. servet agüeroyu tutuyor. dk 10 yada 15 daha agüero seke seke kenara gidiyor bizim aygır ne yaptıysa çocuğa. yani ne kadar basit gibi görünse de papuç pahalı burada
 • mercedes'ten tofaş performansı beklemeye benzer.