• oyunculuğuyla ve insan haklarını savuna duruşuyla saygı duyduğum ikinci oyuncudur. birincisinin marlon brando olduğunu söyler kenara çekilirim.
  • "yılbaşında bir semti ziyaret ederken bazı çocuklarla başbaşa kaldım. size sadece san fransisco'da tanıdığım birinden bahsedeyim. küçük bir kızı görmeye gittim. çocuk beni tanımadı. annesi "mrs. doubtfire" diye açıkladı, ben de onunla böyle konuştum (mrs doubtfire'in sesini taklit ediyor) ve bir anda kız parladı ve canlandı. bu karşılıklı ve anlık bir olay.inanılmaz bir duygu hissediyorsunuz. "
  • chris rock, louis ck ve patton oswalt'ın beğendiği komedyenler olduğunu söylemiştir bir time röportajında.
  • büyük adamdı. birisinin samimiyetini hissetmeniz için illa onunla yüzyüze tanışmanız gerekmediğinin örneğidir. kendisi gibi büyük sözleri de vardı:

-siyasetçiler bebek bezi gibidir. malum sebeplerden dolayı sık sık değiştirilmelidir.

-zaman en iyi öğretmendir ama tüm öğrencilerini öldüren bir öğretmen.

-sorun şu ki; tanrı erkeğe bir penis bir de beyin vermiştir ama ikisine aynı anda yetecek kadar kan vermemiştir.

-sana ufak bir kıvılcım delilik verilmiş. onu da kaybetmemelisin.

-insanlar sana ne söylerse söylesin, dünyayı kelimeler ve fikirler değiştirebilir.

-eskiden dünyadaki en kötü şeyin yalnız başına ölmek olduğunu düşünürdüm. değilmiş. dünyadaki en kötü şey sana yalnız olduğun hissetiren kişilerin yanında ölmek.

-lütfen bu kadar endişelenmeyin. çünkü sonunda hiçbirimiz bu gezegende uzun süre kalmayacağız. yaşam çok hızlı ilerliyor.

-dünyayı kadınlar yönetse savaşlar olmazdı. sadece 28 günde bir hararetli tartışmalar yaşardık.

-bir kadın asla nükleer bomba yapmaz. bir kadın insan öldüren bir silah yapamaz. sadece sizi kısa bir süre kötü hissettirecek bir silah yapar.

-üzgün insan çevresindekileri mutlu etmek için elinden geleni yapan insandır. çünkü kendisi kıymetsiz olmanın nasıl bir duygu olduğunu bilir ve başka insanlar da bunu yaşasın istemez.
  • jumanji welcome to the jungle ile kemikleri sızlatılan efsane.
    bu film sektörünün de bi kanunu bişesi olmalı. kült filmlere dokunmayın arkadaş. yapmayın bunu. hele şu ekiple asla!
  • kendisini saygıyla anıyorum. kaptan...
  • günaydın kaptan. özleniyorsun bazen. filmlerinle capcanlısın. iyi ki geçtin dünyadan. kalasın kalmamış; ruhun sağ olsun...
  • çok özel bir insandı. gözlerindeki hüznü saklamaya o samimi gülümsemesi bile yetmiyordu. onun gibi bir insana bu sonu reva gören hayat beni gerçekten hüzünlere gark ediyor.
  • yaptığı son seçimle kafamda yer eden o pozitif enerji dolu hayat biçimi kuramını yerle bir eden muhteşem oyuncu. yukarıdaki yazarın da belirttiği gibi yüzündeki o samimi gülümsemesinin ardında ne büyük hüzünleri varmış meğer, bilemedik, hissedemedik, ona yardımcı olamadık, çok üzgünüm.
  • http://llcdn.listelist.com/…llams-listelist-999.jpg

öldüğünde deprem etkisi yaratmıştı tüm dünyada olduğu gibi burada da. şimdi kendisini anan üç beş kişiyiz.
hesabın var mı? giriş yap