• dokuzuncu nesil çaylak.
    (bkz: robin hood)
  • ing: robinlik, robin olma hali.
    (krs: childhood) (krs: brotherhood)
  • googlein destekledigi yeni nesil hisse alim satim sitesi. digerlerinden ** farki stok alim satim icin komisyon almamasi ve minimum bir bakiye degeri olmamasi. ornegin etrade her stok alimi-satimi icin $9.99 aliyor, genellikle $4-$10 arasinda degisiyor bu komisyon.

robinhood sayesinde borsadan zirnik anlamama ragmen egleniyorum su an. toplam 10 dakika icerisinde su an 2 adet sırı, 1 adet csco (costco), 1 adet nok (nokia), 1 adet ge (general electric), 1 adet de t (at&t) hissem var. komik rakamlardir eminim ama yatirdigim $100 civari para , $1 asagi, $1 yukari gidiyor.

waiting listinde 500,000 kisi var demesine ragmen bir kac gune davetiye ulasiyor.

https://www.robinhood.com/
  • $100 la basladigim komisyonculuk sitesi. tabii ki bu sermayeyi artirmak lazim. robinhood u digerlerinden farkli kilan, hisse alim satimini oldukca kolay bir bicimde yapmaniz. arayuzu, renk secimi guzel. websitesi yerine, cepten kullanmasi daha iyi bence. kalici olacagini sanmiyorum, ama olursa buyuk bir yenilik olacaga benziyor.
    edit: 1.5 sene sonra yaziyorum. birikimimi ciddi sekilde artirdim bu site icinde ama soru sormam gerekti. adamlara email, tweet attim. iki hafta gecti. tel actim 1 saat bekledim. yani musteri hizmetleri yok adam da. bir app var, app iyi calistigi surece sorun yok. hata verdi, ve duzelmedi. malesef sictin
  • tamamen komisyonsuz alım satım yapma olanağı sağlayan yegane sistem.

edit: artik "yegane" degil.
  • iğrenç etrade'den sonra ilaç gibi gelen, komisyonsuz hisse senedi alıp satabildiğiniz mobil uygulama.
  • düşük sermayeli veya başlangıç seviyesinde olan amerika vatandaşları veya amerikada oturum izni olanların hisse senedi alım ve satımı komisyonsuz yapabilecekleri bir aracı kurumdur.
    australia'ya da açılmış.
  • bitcoin ve ethereum alım satımına başlayacak uygulama.

ahan da referanssız kaynak*
  • age of empires 2 oyununda 1000 altın veren hile kodu.
  • coinbase'in turlu turlu serefsizlikleri ve ozellikle son yaptigi bcash rezaletlerinden sonra kripto borsa acacaklarini ilan etmesinin akabininde 2 gunde 1 milyon kisi trade yapmak icin siraya girdi. beklenti buyuk. acilmasiyla fiyatlar yukariya cekilir.
hesabın var mı? giriş yap