şükela:  tümü | bugün
  • robotik malzemeleri ve elektronik zımbırtılar* satan bir site. sanırım ankara merkezliler. saat 05:32'de(subliminal mesaj vermiyorum lan, yeminle) attığınız bir maile, aynı gün 11:42'de cevap verebiliyorlar. (dipnot: cumartesi gününde)
  • robitshop hobi elektronik malzemeleri satışını yapan sektörün ilk acık kaynak kodlu donanım satış sitesidir. arduino sparkfun gibi markaların temsilciliklerini yapmaktadır. son zamanlarda ciddi öğrenci destekleri olan ve sponsor olarak bizi mutlu etmiş firmadır.
  • (bkz: robitshop)
  • orjinal arduino starter kit'ini, hem de en ucuz fiyata burada buldum. ofislerine gidip bizzat elden aldim ve cok mutevazi kucuk bir yerleri var. ankara'da olmasi da benim acimdan on numara oldu.
  • telefonlara anında cevap veren ve her konuda yardımcı olmaya çalışan bir firma. yaklaşık 2000 liralık alışveriş yaptım, herhangi bir sorun yaşamadım. ürünleri piyasa fiyatının oldukça altında.
  • direnç.net'te 20 dolar olan bir ürün için 115 dolar fiyat çeken insaniyetten nasibini almamış insanların bulunduğu firma. hikaye şöyle:

daha önce direnç.net'ten aldığımız bir modülden bir tane daha ihtiyacımız oluyor ve bu sitede stok kalmadığı için canımız sıkılıyor. sonra modülün üreticisi çinli firmanın sitesine gidip bakıyoruz. bir de ne görelim bu arkadaşlar bu üreticinin türkiye distribütörü. hem de aynı şehirdeyiz, mutlu oluyoruz ve hemen arıyoruz. modüle acil ihtiyacımız olduğunu söyleyip, ivedi bir şekilde fiyat teklifi yapmalarını istiyoruz.

peki bu kendini çok zeki zanneden arkadaşlar ne yaptılar?

bizim ürüne acil ihtiyacımız olduğunu bildiklerinden ve çin'den istetmemiz en az 20 gün süreceği için tam 115 dolar fiyat çektiler 20 dolarlık modüle. fiyatı bir daha gözden geçirmelerini istediğimizde kesinlikle indirim söz konusu olmayacağını fiyat politikalarının bu olduğunu söylediler. biz de böyle şirketlere para kazandıracağımıza batarız gideriz dedik yine de almadık o fiyattan bu ürünü.

tanım: insanların zayıf noktalarından yararlanmaya çalışan paragöz firmanın önde gidenidir.