şükela:  tümü | bugün
 • sitesinde "online building toy" (cevrimici insa oyuncagi) seklinde tanimlanan, internet ortamina aktarilmis lego oyunu.
  tutarsa muhtemelen lego tarafindan dava edilir.

  http://www.roblox.com/
 • (bkz: lego universe)
 • nasıl hakkında sadece 2 entry var anlayamadığım, lego temalı oyun platformudur.
  aslında tanımda ne diyeceğimi bilemedim, çünkü hem bir oyun motoru, hem de bir oyun platformu. ama elimden geldiğince anlatmaya çalışacağım. çünkü gerçekten zevkli bir hede.
  bu platforma baktığımızda lego temasının ağır bastığını görüyoruz. yani, görelim bir zahmet. yeterince gözünüze sokulmuş. eğer sitesine uğrarsanız, karşınıza çıkacak ekran bir sürü farklı oyun göreceksiniz. bunun sebebi roblox'un bünyesinde birçok oyun barındırması. isterseniz roblox studio da kendi oyununuzu yapabilir ( büyük ihtimalle beceremezsiniz ama, fazla karışık) ,isterseniz diğer oyuncuların sunduğu içeriklerde oynayabilirsiniz. güzel yanı da burada başlıyor. içeriği oyuncular tarafından geliştirilen bir platform. ekşi gibi. durağan değil, belli bir kitleye ait değil. isteyen istediği tarzda hedeler üreterek bu platforma katkıda bulunabiliyor. ama ben tembel bir insan olduğum için işin sadece ''kullanma'' tarafındayım. malum, zor iş bunlar.
  yukarıda da adresi verilmiş ama ben tekrar vereyim. www.roblox.com
 • 2009'dan beri oynadığım ve 2010'da üyesi olduğum oyun platformudur.

  yardım, türk grupları hakkında bilgi, ya da oyun önerisi isteyenlerin bir yeşil uzağındayım.

  tanım: lego tabanlı, herkese kendi oyununu yapma imkanı sunan ve yabancı dil geliştirmeye yardımcı olan bir oyun sitesi. eskiden çoğunlukla ingilizce konuşulurdu fakat şu an ispanyolca da konuşan insan sayısı oldukça fazla.

  edit: çaylak olan ya da ekşi sözlük üyesi olmayan arkadaşlar oyun içinde presacanario isimli hesabımdan da ulaşabilir. aktif kullanmıyorum roblox'u, zaman buldukça size dönerim. unutmadan ekşi sözlükten geldiğinizi de belirtirseniz sevinirim.*
 • 2009'dan beri "narsist" kullanıcı adıyla dönem dönem oynadığım legovari inşa oynu.
  dileyenlerle titanic, tycoon, korku oyunlarında buluşalım.
 • bugün keşfettiğim ve one piece bizzare adventures ile sabah 12den akşam 11 e kadar kesmeden oynamisim. oynadıkça açılmış oyun, yapanlar iyi uğraşmış. içinde galiba herşey ve kendi tuşları, kamerası, stili, oynanış tarzları var. lego oyunu.
 • pek çok türü içerisinde barındıran lego tarzı karakterler ile oynanan platformdur. zevklidir, deneyerek güzel oyunlara kavuşabilirsiniz. youtube'da ahmet aga isimli genç sürekli bu platformdaki oyunları oynamaktadır, izleyerek fikir sahibi olabilirsiniz. murder mystery, zombi attack, hapishaneden kaçış boş zamanlarınızda işinizi görebilir.
 • lego'dan sıkılmış minnakların yükselen değeri. bizimki şu an oyun figürlerini almam için siyasete başladı bile.
 • keşke robuxları ücretsiz almanın bir yolu olsa