• abd'de maryland üniversitesi'nden bir grup araştırmacı, sinyal işleme ve derin öğrenme tekniklerini kullanarak, normalde mikrofonları olmayan bu robotları birer kayıt cihazına dönüştürdükten sonra araştırmacıların, ışık algılama ve uzaklık ölçme "lidar" teknolojisi kullanarak tüm cihazların, bu yöntemle sesleri dinleyebileceğini iddia ettiği hede...

kaynak haber linki
  • telefonlar dinliyor zaten süpürge de dinlesin
    onun neyi eksik ki
  • arkadaşlar

telefonlarınız ve bilgisayarlarınız dinliyor zaten her şeyi.

dinlenince ne olacak sanıyorsunuz?

dinlenmeyenleri de kendiniz ekşiye twitıra instaya atıyorsunuz zaten aq.
  • cep telefonları için de aynı goygoy yıllardır yapılıyor. yeni çıkan teknolojik gelişmelere hep bi karşı çıkan kesim oluyor böyle.

şu aralar da en komiği şey mesela;

covid-19 aşılarının içinde mikro çipler varmış ve bizi köle yapacaklarmış. lan mal zaten kölesin.
  • valla evi gelip süpüren biri olursa, dinlemesine bile gerek yok ben kendim anlatırım ne duymak isterse.

evi süpürmek > çin işkencesi
  • tek başıma yaşadığım için umurumda değil...
  • dinlesin bizi, hayatımızı iyileştirme konusunda yorum da isterim ama.
    kuru kuru dinlemek olmaz. o kadar problem anlatılıyor, konuşuluyor.
    "bi dk ya, şöyle yapsanıza" diye bir bildirim, bir mail, bir konuşma atmayacaksa ayıp eder.

edit: zamanında ütü de dinliyor dediler ama bir faydasını görmedik.
    rusya'dan ütü haberi
  • maalesef doğru olabileceğine ve zaten telefonların halihazırda bir şekilde tam dinlemese bile belirli sesleri yakalayıp işlediğine inanıyorum.

öte yandan ironik bir yorum da ekleyeyim: şu anda geçinmenin zorluğu, ekonomi, deprem, salgın, toplumda artan kötülük, ülkenin hali, türlü türlü belirsizlik vb. o kadar iç karartan konular konuşuyoruz ve konuşmalar o kadar çaresiz, o kadar umutsuz ki evi gelişmiş bir ülkeden birileri oturup baştan sonra dinlerse bence depresyona falan girebilirler.
  • sonunda hayatta beni dinleyecek biri var demektir.
    güzel haber.
    hemen alışveriş listeme alıyorum.
  • şöyle ki, dinlemesi mi dert oldu sadece? evimizin tüm krokisine kadar sunucularına gönderiyoruz adamların. bunlar kalkmış dinlenmek mümkün diyor. cep telefonları dururken, kullanım alanı henüz çok geniş olmayan (en azından ülkemizde) bir teknolojik aleti dinleme için kim kullanır?
hesabın var mı? giriş yap