şükela:  tümü | bugün
 • varlığından henüz haberdar olduğum, türkiye'de güzel şeyler de oluyor serisinden bir oluşum.

  anladığım kadarı ile, sistemi aşağıdaki şekilde özetlemek mümkün;

  özellikle çocuklarda protez takma süreci daha sıkıntılı olduğundan (çocuğun gelişimiyle birlikte sık sık yeni bir protez ile değiştirme zorunluluğu) çok sayıda çocuğun protezden yoksun kalması durumu ortaya çıkıyor. ailenin maddi gücü el vermeyince kimi çocuklar belli bir yaşa gelene kadar maalesef protezden faydalanamıyor.

  çevrenizde bu durumda bir çocuk varsa ve gelişimini tamamlayana kadar ona destek olmak istiyorsanız bunun çok kolay bir yolu var.

  robotel oluşumu ve bünyelerinde kurdukları sair labaratuar/ atölye ortamlarında kısa bir eğitim alarak çocuğa 50 60 liralık robot elleri 'bizzat kendiniz' yapabilirsiniz. çocuk büyüdükçe de kolaylıkla yenisi ile değiştirebilirsiniz böylesi cüz'i bir masraf karşılığında.

  mobilyacı, öğretmen, ortopedist, araba tamircisi, avukat, öğrenci, doktor vs her meslekten insan bu fikre katkıda bulunabilir ve yaratıcı yeni çözümler de üretebilir.

  robotel
 • türkiye'nin sarif industries'i olan kuruluş.

  facebook'ta haberleri dağıtan kişi ile vaktinde üniversitede bölümdaş* olabilirdik, ama böyle bir sektörde çalıştığı için kendisini tebrik ederim.
 • şöyle güzel insanlar topluluğu: https://www.facebook.com/…9/videos/251620008596324/
 • sayın hakan pakten ve zeynep karagöz'ün önderlik ettiği gönüllülük esasına dayanan projedir.

  3d yazıcı ile içli dışlı olmak isteyen kişilerin kendilerine ulaşmalarını tavsiye ederim.
 • gerek montajda gerek 3d yazıcıdan çıkmak konusunda gerek malze temininde her şekilde katkıda bulunabileceğiniz bir hareket.

  türkiye'nin yardım eli.