• geleceğin pele'si/garrincha'sı olarak nitelendirilen '84 doğumlu brezilyalı futbolcu. world soccer'ın dediğine göre denilson'la kıyaslanmakta olan driplinglerine karşı, düşük bir finishinge sahipmiş. şu an için santos'ta forma giyen bu futbolcu, nike'ın geleceğe yaptığı en iyi yatırımlardan biridir. lakin, avupa'da büyük bir takıma gelmesi için biraz daha pişmesi gerekiyor.
  • futbol mundial'in bütün bir program ayırdığı süper yetenek.
  • daha şimdiden yıldız olmuş,brezilya'nın en iyi 3-4 genç oyuncusundan biri.
  • cm'nin wonderkidi... psv genç oyuncu için, 20 milyon €'yu gözden çıkarmış durumda. avrupa'ya gelmesine az kaldı
  • chelsea`nin 10 milyon pounda karsiliginda aldigi fakat calisma izni cikmasindaki gecikme nedeni ile sezon sonuna kadar benficaya kiraladigi yildiz oyuncu.
  • asıl ismi robson de souza olan santos lu , cm 03-04 den itibaren managerlik oyunlarının en iyi wonderkid lerinden biri. kendisinin transfer görüşmelerinde olduğunu öğrenen bir grup santos lu taraftar tarafından kaçırılan annesi yüzünden uzun zamandır sahalardan uzak kalmıştı ama olayın çözümlenmesiyle santos un şampiyonluğunu ilan ettiği ligin son maçında formasını giymiştir. oyuncunun menajeri chelsea ve benfica dan gelen son teklifleri de reddektiklerini açıklamalarıyla beraber kendisinin hayalindeki takım barcelonadır fakat real madrid bu oyuncunun peşini bırakmayacak gibi gözüküyor.
    edit: şu anda öğrendiğim kadarıyla real madrid oyuncuyu 18 milyon euro ya renklerine bağlamıştır. http://www.goal.com/…tail.aspx?idnews=41144&progr=1
  • real madrid'e gidicegini tv8'de bir mac esnasinda gecen hafta duydugum yetenek. diyecegim odur ki; yetenek torpusu real, robinho'muzu da skip aticak, yazik..keske chelsea'ye gitseymis..
  • real madrid ile anlaştığı büyük ölçüde kesinleşmiş oyuncu. arrigo sacchi röportajında brezilyalı genç oyuncuyla anlaşmış olduklarını söylüyor. ilk 11'de oynama şansı bulup bulamayacağı ayrı , bunun hangi mevki olacağı ayrı, bulursa da bu kadar genç bir oyuncunun madrid gibi dünyanın en baskılı seyircisinin önünde nasıl başarılı olacağı ayrı merak konusu. belki 1-2 seneliğine ispanya'da bir takıma kiralanması mantıklı olabilir.

robinho biraz ronaldinho veya denilson tarzında bir oyuncu. driplingde çok başarılı ve kıvrak. ancak ronaldinho'nun oyun zekasına şu an sahip olmadığı kesin. santrafor değil. kanatta oynamak içinse fiziği en azından şimdilik yetersiz. zaten madrid'e gelirse gerçekten zorlanacağı konu da bu çünkü şu anki 11'den kesilebilecek oyuncular sadece takımdan ayrılabilecek figo veya beckham. umarım yeteneği körelmez ve başarılı olur ama brezilya'dan bir oyuncunun direk real madrid'e gelmesi çok iyi bir fikir değil gibime geliyor.
  • santos klubu transfer olmasına izin vermedigi için antremanlara cıkmayan futbolcu. adam real madride gidip yedek kalmak için bayagı bir ugrasıyor daha şimdiden top oynamaktan sıkılmış olsa gerek.
  • pele onun için "onu izleyince onda kendimi görüyorum" demiş. valla ben onu izleyince onda ne kendimi ne de peleyi görebildim. tamam çok yüksek bir top tekniğine sahip son vuruşlarda da fena değil ve fırsatçı ama eğer o gerçekten yeni bir pele olsaydı biz ondan 2005 yılında değilde 2001 yılında bahsediyor olurduk. dünyya peleyi henüz 17 yaşındayken tanımıştı. ayrıca bu genç takımı santosun idmanlarına katılmayı reddetmekte ve real madride gitmek istemektedir. ben bunun profosyonellik anlayışında da peleyi göremedim pele nasıl gördü hayret.
hesabın var mı? giriş yap