şükela:  tümü | bugün
 • 9 mayıs 2004'de ankara'da konser vereceği yazıyor programında. e hadi bakalım.

  ayrıca (bkz: sandor lakatos)
 • bir godfather love theme yorumu vardır ki kendisinin orjinalini unutturur.
 • 1965 dogumlu macar kemanci. garip bir adam, cok ilginc yorumlari var.
  "schindlers liste" adl bir eseri, sefalet ve acıyı vucudunuzun her telinde, etinizin her lifinde hissetmeye mahkum eder insani.
 • http://www.robylakatos.com/video.htm adresinden promosyon videoları izlenebilir, gözle görülebilir.
 • khacaturian'ın sabre dance isimli meşhur eserini de onun kemanından dinleyebilirsiniz
 • 7 mayıs 2004'te bilkent konser salonu'nda ağzım bir karış açık dinlediğim adam. konserde o zamanlar yeni çıkarmış oldukları "as time goes by" adlı albümden eserleri seslendirmişlerdi. sadece klasik bir virtüöz olarak değil, caz müzisyeni ve başarılı bir besteci olarak da bilinen lakatoş, müzik çevrelerince "şeytanın hilebazı" olarak anılır.

  1965'de doğan ünlü çingene virtüöz, çok küçük yaşta müziğe başlamış ve 9 yaşında bir çingene müzik topluluğunda birinci kemancı olmuştur. yeteneğini budapeşte'deki bartok konservatuarı'nda geliştirmiş, 1984'de bu okulda klasik keman birinciliği ödülünü almıştır. 1986-1996 yılları arasında brüksel'deki "les ateliérs" isimli klüpte çalarak herkesi kendine hayran bırakmıştır. birçok uluslararası festivale katılan ve konserler veren lakatoş, 1998'de ilk cd sini deutsche grammophone'dan çıkardı. 1999'da "lakatoş: live from budapest" isimli canlı konser kaydı piyasaya sürüldü. 2002'de de "as time goes by" albümü çıktı.

  lakatoş bilkent'te verdiği konserde, sahneye çıkışından inişine kadar sürekli kadın seyircilerle kesişti. ikinci kemancının da ondan aşağı kalır yanı yoktu. sahne ve seyirciler arasındaki kuvvetli elektriğe rağmen bir tane bile pis nota duymadık. bu kadar eğlenceli ve müzikal açıdan tatmin edici bir konser dinlememiştim. sanırım hala da böyle bir konser olmadı. çalışındaki rahatlık, çıkardığı binbir çeşit ses, kendi tonu, tekniği, kısacası herşeyi insanın aklına kazınıyor. hayatımda ilk kez birinden imza aldırdı bu adam bana... daha ne diyim...
 • 26 haziran 2007 tarihinde*
  esma sultan yalısında konser verecek olan macar keman dehası.
 • 26 haziran'da bogazın kıyısında pek de leziz bir konser vermistir efendim.
  tadı damaklarda epey kalacaktır
 • 'kemanın şeytanı' olarak da bilinen; ömr-ü hayatımda dinlediğim en temiz ve akıcı keman virtüözlerinden birisidir. hakkında söyleyecek çok şey var; lakin ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz... demem o ki: albümlerini ayırdetmeden dinleyiniz. işte bu! ya da kasıp tek kelimeye sığdırmaya çalışırsak eğer

  (bkz: olağanüstü)
hesabın var mı? giriş yap