şükela:  tümü | bugün
 • istiklal caddesi bekar sokakta konuşlanmış rock bar. eski melek meyhanesinin yerine açılmış, üst katlarındaki eski k6 tayfasının yeri. iç dizaynı ve barı gayet hoş, dışarıda masaları var, ayrıca kaliteli müzik çalıyorlar. hafta sonları premier lig ve süper lig maçlarını sessiz de olsa izleyebiliyor olmanız da cabası.
 • 12 aralık'ta mortifera adlı fransız black metal grubunun konser verecği mekan.
 • dorock bar kalitesine ulaşmış yeni mabet.
  ama o afişler ne öyle hacı? çiçişli pembeli felan, bizi olayın ambiyansından uzaklaştırıp, başka diyarlara götürme planlarınızmı var.
 • cool olmakla ahşap ham madde olmayı birbirine karıştıran adamların çalıştığı mekan.
 • askerden sonra necromancer'lığa tekrar dönmem için bana güç veren mabet. yine gittik arkadaşlarla, tekrardan sabahladık, yine geyikler ve yine harika muhabbetler döndü... özlemişim taksim ortamlarını.
 • ismini öğrendiğimde yazacam buraya da, belli bir süredir gittiğim ve hep masalar arasında çokça dolaşmayan, sigara içip goy goy yapan ve sahneye yeni çıkmış conan* gibi triplerle bir içeri bir dışarı girip çıkan en dangozundan bir garsonu barındıran mekan. evveli odun diye bahsedilen şahıs olması muhtemel. hani benim de benzer bir iş geçmişim vardı öğrenci iken filan, bu tip adamları müşteri ile tanışıyor, millet seviyor diye tutar elinde mekan sahipleri. ama yok valla öyle değil. kimsen artık sayın sahip o iş öyle değil. alırsın birini 3-5 vakit sonra kendini sevdirir, milletle kaynaşır kim olursa olsun. ama böyle kendini beğenmiş malları tutmanın manası yok.

  mekana gereksiz bir tatsızlık veren elemanları olmasa on numara yer. az güler yüz, az tevazu yahu çok mu amk. para kazanıyorsunuz. yani bu tipleri tutmak, taze fasulyeye şeker katmak gibi abesle iştigal bir hareket. gereği yok.
 • kadıköy'e de açılmış mis gibi mekan. kokteyl çeşidi bol, fiyatlar olması gereken düzeyde, şaka gibi değil. müzikler güzel, ses yüksek. mekan tasarımı başarılı. şu sıraların en iyi alternatifi. gidiniz, götürünüz.
 • efsanevi hamburgerlere sahip mekan.

  bir diğer bahsedilmesi gereken özelliği de, ekranlarında devamlı film oynatmasıdır. kadıköydekinde yok ama taksimdekinin gönlümüzde özel bir yere sahip olmasının bir diğer sebebi budur.
 • yakında beşiktaş barbaros bulvarında da hizmet vermeye başlayacak mekan.
 • taksimdeki şubesinde, 40 yaşlarında, uzun dalgalı saçlı, bıyıklı, gözlüklü bir abinin sürekli takıldığı mekan. ne zaman mekanın önünden geçsem, dışarıda bir masada birasıyla görüyorum. mekanın ya sahibi, ya demirbaşı.

  leffe gibi kaliteli avrupa biralarını, diğer mekanlara göre daha uygun fiyata içebiliyorsunuz. gayet de güzel müzik çalıyorlar. mekanın en büyük eksisi içerideki sigara dumanı. mekanın dışı kirli bir sokak ama kendince bir piyasası var, seveni de vardır sevmeyeni de. hemen yanında bar ish bar var. oranın avantajı içeride sigara içilmiyor ama bar ish'in eksileri daha fazla. mesela biralar daha pahalı, bira çeşidi daha az, patates yok(!) ve yabancılar gelince ikinci sınıf müşteri oluyorsunuz.