şükela:  tümü | bugün
 • cahit berkay, nejat yavaşoğulları, aylin aslım, tolga futacı, özge fışkın, can karadoğan, cenk yüksel, tuğçe özkara ve replikas'ın içinde bulunduğu proje.

  ilk aşaması bir müzik albümü ve animatik filmlermiş. devamı çok yakın zamanda farklı alanlarda da gelecekmiş. dinleyen herkesi ama özellikle çocukları eğlendirmek, eğlendirirken öğretmek, düşündürürken güldürmek istiyorlarmış. onları oynarken, dans ederken görmeyi arzuluyorlarmış.

  albümdeki şarkılar:
  1. rock sınıfı / tüm sınıf
  2. yedi bölge /özge fışkın
  3. ismin beş hali / tuğçe özkara
  4. anlamlarına göre sözcükler / tolga futacı
  5. üçgen kare dikdörtgen / cenk yüksel
  6. gezegenimiz / özge fışkın
  7. uzunluk ölçüleri / cenk yüksel
  8. vitaminler / nejat yavaşoğulları
  9. karpuz kabukları / tuğçe özkara
  10. madde / aylin aslım
  11. zaman makinası / can karadoğan
  12. ilk çağda anadolu uygarlıkları / replikas, cahit berkay

  şuradan parçalar tanıtım amaçlı dinlenebilir, videosu falan izlenebilir:
  http://www.esenshop.com/detail.aspx?id=43573

  (bkz: kendi uktesini doldurmak)
 • müziklerini ozan baysal'ın yaptığı, şarkı sözlerini de çağla aydın'ın yazdığı proje.
 • aylin aslım - madde şarkısının klibi akıllara ziyan derecede güzel. gorillaz tarzı bi tat yakalamışlar. şarkıyı ise beğenmedim. not vermem gerekirse şarkı: 2/10 klip: 8/10

  izlemek isteyenler için hiçbir masraftan kaçmayarak link copy-paste'i: *
  http://www.youtube.com/watch?v=tkc7-x7fllc
 • aylin aslım'ın "madde madde maddele..." klibi için:
  http://www.youtube.com/watch?v=tkc7-x7fllc
 • susam sokağı geri dönmüş de haberimiz yokmuş. gecenin bi yarısı dehşete düştüm dinliyorum, haydi bakalım hayırlı olsun.
 • bu albümde replikas ve cahit berkay'ın beraber icra ettikleri "ilk çağda anadolu uygarlıkları" isimli bir şarkı var, hatta albümün kapanış parçası.
  biryerlerde sizin için saklanmış, hayatınızın şarkısı olmaya aday şarkılardan.

  yalnız hissetiğiniz bir an düşünün, cahit berkay'ın bağlama geçişleri, iyi huylu kaos tarzı ile replikas aynı anda başlıyor "hadi biryerlerden başlayalım" der gibi.
  ve anadolu uygarlıkları ile ilgili bilgi verilirken, kulaklarımızda sümerler'den, hititler'den bir nakarat yankılanıyor :

  "biz vardık, hep biz vardık, biz dediğimiz insanoğlu"

  türk rock müziği, daha geniş anlamda, türk müziği'nin böyle denemelere ihtiyacı var. nasıl olur, kiminle olur, ne zaman ne için ve belki en önemlisi kimin için olur bilmiyorum ama olmalı, olacak, istiyorum.

  şimdi amaca geri dönersek, yani çocukları eğlendirmek, öğretmek, güldürmek, oyun ve dans etmelerini sağlamak gibi. bu şarkının amacı bu değil ama verdiği hissiyatın dolaylı sonucu bu olacaktır diyorum.
 • ilk ve orta öğretimde öğrenim gören herkese faydalı bir kaynak oluşturacak, bir garip şarkıları içinde barındıran albüm..
 • çok başarılı bir başlangıç olabilecekken para tuzağı bir halkla ilişkiler şirketinin sayesinde elde patlayan girişimdir...

  önce nejat yavaşoğulları, aylin aslım ve cahit berkay gibi isimlerle yapılacak röportajlar için "ay bunlara biz söz geçiremiyoruz siz tanıyorsanız yapsanıza lütfeeaan" diyen, yapıldığında da arayıp "sizin derginizden kadının teki benden habersiz sanatçılarımızı nasıl aröarrrrhh!" şeklinde dengesizlikler kimbilir kaç yayına "de get lan" dedirtmiştir... (hatunu deşifre etmeye gelmez, perihan mağden falan var arkasında)

  velhasılı güzelim girişim piç olup gitmiştir.. bir dahaki sefere halkla çelişkiler değil, gerçekten ilişkiler konusunda uzman olan birileriyle yola devam etmeleri umuduyla.