şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ankaralı grup. yakında albümleri çıkacak. http://www.myspace.com/rockaband adresinden detaylı bilgi edinilebilir.
 • (bkz: rock a)
 • " ankara'da eylül 2005'te kurulan türkiye'nin tek gerçek alternative-rapcore grubu rocka,ilk iş önce kendi track'lerini yapmaya başladı...birçok grubun aksine piyasaya önce kendi besteleriyle giren rocka hem müzikal hemde lirikal açıdan iddalı bir grup olduğunu hemen gösterdi.4 elemandan oluşan rocka, şarkılarında batı riffleriyle anadolu sololarını birleştirerek kendi tarzlarını ortaya koymaktan ziyade piyasadaki birçok gruptan farklılığını göstermiş oldu.şarkılarında 3 veya 3'ten fazla kompozisyon yazan rocka, lirikal açıdanda boşlukta kalmaktansa rap vokallerini kullanarak track'lerine enerji kazandırdı... canlı performanslarındaki enerjik ritimlerde seyircilerin beğenisi kazanan rocka,bu konuda da son derece iddalı olduğunu gösterdi ... "

  resmi sitesi : http://www.rocka-base.com/
  resmi forumu : http://rocka.sendboard.com/
 • türkiye'de, nu-metal'i nadir ve güzel yapan gruplardan bir tanesi.
 • tarkan - ölürüm sana cover'larının klibiyle kendilerini tv'de görüp beni şoke eden gruptur. türk rock camiası zaten g.tü toparlayamayacak diye iyice karamsar olduğumuz şu günlerde bizi iyice bunaltıyorlar. nerden başlasakki? cover şarkıya klip çekip çıkış yapmak ilk kelek noktaları olabilir de, zira bu klip çekilmiş mi kurgulanmış mı ne olmuş onu da anlayamadık. çoktan bayatlamış stutter video efekti belliki "eski tarkan şarkısı bak eski hava yakalayalım 90lar" falan diyerek yapılmış. ama klibi 3. sınıf bir barda 3. sınıf güzel bir kızla ve berbat bir ışıklandırmayla çekince tabiiki bunun hiç bir anlamı olmamış. ayrıca grup imaj olarak epey sakat bir noktada. klibi izlerken sürekli bir "bakkala giderken" ambiyansı yakalıyor insan. müzik olmasa da en azından şekil şemal olarak belki biraz gren'i örnek alsalar toparlarlar. müzikal durumlara gelirsek o noktada çok bir kusur yok. sadece vokalist yaptığı back vokalleri (artık bilerek mi istemeden, farketmeden mi yaptı bilmiyorum ama) sesin 4'lüsü gibi garip bi notadan söylemeseymiş herşey daha güzel duyulurmuş. daha özen göstermeliler yaptıkları işe, kötü klip çekeceklerine hiç çekmesinler, kamera ışık vs boktansa, iyilerini kiralicak imkan yoksa, oturup fotoğraftan, animasyondan klip yapsınlar en azından dijital ortamda daha iyi diyorum kendilerine burdan. çünkü böyle ortaya koydukları müzik de karambole gidiyor gerçekten. "klibi sktret müziğe bak" diyecek kardeşlerime de peşin peşin söylüyorum, eğer ortaya koyduğunuz ürün, sesin dışında bir öğe (ki bu görsel oluyor) barındıran bir mecraya aktarılacaksa bunu doğal olarak beraber değerlendirmek gerekir. insan lokantada önüne gelen hünkar beğendi'yi beğenmezse "hmm patlıcan iyi ama et kötü" diye değil "hünkar beğendi kötü" diye şikayet eder garsona di mi? amaan neyse..

  edit: bi de rocka ne abi ya? biraz yaratıcı olun isim bulurken gözünüzü sevim artık.
 • miller music factory cover katerogisinde ikincilik ödülünü almış olan ve albüm çalışmaları tüm hızıyla devam eden grup. cebeci dörtyol bebesi halil'in isyanı nereye varacak merak etmekteyim.
 • albümü çıktığı vakit adından sıkça söz ettireceğine inandığım nu-metal, rapcore, alternative rock grubudur.2005'te cem sönmez tarafından ankara'da kuruldu.2010 miller music factory adlı yarışmanın cover kategorisinde tarkan'ın ölürüm sana şarkısıyla 2.lik elde ettiler.2011 rock'n coke'da sahne almışlardır; canlı performansları görülmeye değerdir.
  grup üyeleri ise şöyle:

  halil özüpek (vocal)
  barış ceylan (electro gitar)
  ömer uyanık (bateri)
  cem sönmez (bass)
  berkay ertürk (turntable & klavye)

  türkiye'deki amatör gruplar içerisinde önemli bir yere sahiptir; teşbihte hata olmazsa amatör grupların linkin parkıdır .hayran kitlesi, kendi gibi amatör gruplara nazaran bir hayli fazladır.türkiyedeki grupları yakından takip edenler tarafından bilinen, gelecek vaad eden gruplardandır.

  rocka, müzikleri ve konsepti ile profesyonel grupları aratmıyor.bilmeyenler grubun fotoğraflarına baktığı vakit onları ünlü bir grup zannedebilir.elleri para tuttuğunda daha iyi işler başaracaklarından hiç şüphem yok.

  çıkarmayı düşündükleri renksiz masal adındaki albümlerini bu senenin kasım ya da aralık ayı dolaylarında piyasaya süreceklerini halil özüpek grubun facebook sayfasında açıklamıştır.grubun mevzu-i bahis albümü çıktığı vakit rocka'nın buralarda çok konuşulacağını düşünüyorum.

  http://www.facebook.com/rockaband
 • ölürüm sana coverının klibinde tarkan'ın yer alması ile dikkatleri üzerine çekmesi beklenen grup.

  başarılar dileyelim, ankaralı rock grubuna.
 • tarkan'ın ölürüm sana adlı şarkısını coverlayan ankaralı grup.

  tarkan bu şarkının ilk kayıtlarını dinlediğinde sevdi ve grubu desteklemeye başladı. şarkıyı karşılıksız olarak verdi. üstelik şarkının klibinde de rol aldı ve kurt adam oldu.

  işte o şarkının prömiyeri bu gece http://twitpic.com/ba0alt
 • ölürüm sana şarkısının video klibi tarkan'ın resmi youtube kanalı üzerinden yayınlanmıştır.

  tarkan'ın klibe dahil olması olayı bambaşka yapmış, iyi de bir cover olmuş. başarılar diliyorum kendilerine.

  klip izlemek isteyenler için: http://www.youtube.com/watch?v=tfp_9bjg4a4