şükela:  tümü | bugün
  • muadili markalar arasında tam bir fiyat performans canavarı diyebileceğimiz, fransa menşeili decathlon bünyesindeki rockrider markasının piyasaya sürdüğü kaliteli kask.

bu kaskı orta segmentte değerlendirebiliriz. ancak gerek tasarımı, gerekse malzeme kalitesi açısından orta üst segmente layık görürsek abartmış olmayız sanırım.

kabuğu çoğu bisiklet kaskı gibi polikarbonat malzemeden yapılmış. bisiklet kasklarında hafiflik önemli bir unsur olduğundan tercih edilen bir malzeme olarak karşımıza çıkıyor. darbeleri emici özelliğe sahip köpüğü ise yine sıklıkla karşımıza çıkan poliüretan malzemeden yapılmış. işçilik genel anlamda başarılı. dediğim gibi amaç hafiflik olduğundan bu kasklarda motosiklet kasklarından aşina olduğunuz o muazzam işçilik ve montaj kalitesini beklemeyin. çok ince kabuğa sahipler.

bir süredir kullanıyorum ve gerek ergonomisi gerek tasarımı açısından oldukça tatmin edici diyebilirim. bu dönem kask bakan, benim gibi mtb meraklıları için tercih edilesi olduğundan bu bilgiyi vermek istedim. bu da kaynak

edit: imla