şükela:  tümü | bugün
  • 2011 sonbaharında piyasaya çıkacak olan, gitar oyunlarının bir sonraki aşaması. guitar hero ve benzerlerinden farklı olarak gerçek gitarların kullanılmasına imkan verecekmiş.

http://rocksmith.ubi.com/
  • activision'a ait olan guitar hero projesinin rafa kalkmasının ardından ubisoft'un geliştirmeye başladığı bir müzik oyunu. guitar hero'nun aksine plastik 5 tuşlu gitar kullanmak yerine gerçek bir gitarı konsola bağlayıp şarkıları çalmayı öğretecek olan oyun şimdilik ps3 ve xbox360 için hazırlanıyormuş. ilginç bir proje olacağa benziyor bakalım. şuradan da trailer'ını izleyebiliyormuşuz;

http://www.youtube.com/…um4&feature=player_embedded
  • viral reklam ı facebook'u sardı bu aralar. insanlar deli gibi paylaşıyor efendim, durduramıyoruz.
    http://www.facebook.com/…340484910&oid=141745667019
  • çok başarılı reklam çalışması yapmışlar. adeta mastercard'ın, "hayatta paha biçilemez şeyler var geri kalanlar için mastercard" temalı reklamları gibi. bir anda insanın içindeki gitar özlemini hatırlattı. piçe bak dedim. sonra şarkı ve güzel gitar kombinasyonu bitirdi derken piç hareketi koydu sonunda.
    muhtemelen benim gibi les paul kasa severler için çok gaz olmuştur bu reklam.
    tabi ki gitarın markası gözükmüyor ama hiç farketmez, yamaha ya da gibson...bi epiphone black beauty'im olsun yeter.
  • şu sıralar facebook'da paylaşılıp duran videoda çocuğun oynadığı oyun. hayır bende bekliyordum bu oyunu (alacağımdan değil, para mı yeter buna) birden facebook'da görünce heyecan yaptım ama daha çıkmamış galiba.

edit: arkadaşla oyun hakkında konuşurken şöyle bir açıklamada bulunmuştur: "olum bildiğin guitar pro'nun oyunlusu. valla benim aklıma gelmişti" hahaha.
  • simdilik ortaya cikan haberlerde milimetrik duzeyde olsa da latency problemi oldugu soylenen oyun. eger farkedilir duzeyde bir latency olacaksa muhtemelen tutmayacaktir bu oyun.
  • eğer pc için de çıkaracaksa ubisoft activision'a şöyle bir nanik yapmış olacaktır.

usb zımbırtısız oynanamayacaktır ve pc oyun severleri bu masraftan kaçınmayacaktır kanımca.
  • satış tarihi bazı sitelerde aralık 2011. fiyat 80 dolar ve site* 70dolar ve üzerine kargo ücreti almıyor. tabi bu amerika için geçerli. bir de amerikadan buraya gelişi var. böylesine bir oyun için aslında çok büyük bi masraf değil. ama keşke reklamı satış tarihinden bu kadar erken yayınlanmasaydı. geceleri uyuyamıyorum a.q. şaka değil daha 6 ay var ya.

edit: platform için xbox ve ps3 yanında bir de windows seçeneği var. lan ps almamıza gerek kalmazsa süper olur ha...

edit: windows ve ps seçeneklerinin satış tarihi farklıymış. ps için 27 eylül, windows için 13 aralık, xbox için yine 27 eylül tarihi var.
  • cikisina 19 gun kalmis oyun. ya powergig gibi yok olup gidecek ya da guitar hero gibi efsane olacak. latency problemleri hala devam etmekteymis ki zaten ekstra hardware kullanmadan onu nasil kaldiracaklarini anlamis degilim. siparisimizi yaptik bekliyoruz.
  • 18 ekim'de çıkması beklenen ve gitar oyunlarında devrim yaratma potansiyeli olan oyun.