şükela:  tümü | bugün
  • ubisoft'un online gitar dersi olayının bokunu çıkarttığı harika oyunun devam versiyonu.

trailerlardan gördüğüm kadarıyla teknik ders miktarını epey arttırmışar.ilk oyundaki tekniklerin dışında tapping gibi teknikler oyuna eklenmiş.her teknik için birden fazla egzersiz koyulmuş.

bununla birlikte oyun size sadece hata yaptığınızı değil nerede hata yaptığınızı ve nasıl düzelteceğiniz konusunda da destek verecek zira spesifik bir teknik konusunda çok fazla değişik tipte hata yapmanız zaten çok mümkün değil.bu bağlamda interaktivite epey sağlam olacak sanırım.

soundtrack'e gelirsek biraz daha fazla metal içeren bir şarkı listesi var.özellikle mastodon'un yer alması beni ziyadesiyle sevindirdi.

benim gibi efekt , ayar işleriyle uğraşmaktan hiç hoşlanmayan birine ilaç gibi gelen bu oyunu gitara yeni başlayan , başlamış aşama kat etmiş olan , ilah oldum ben diyen herkese tavsiye ederim.

ps:oyunun çıkış tarihi 22 ekim 2013
  • mac'e de ciktigini gorunce parayi basip steam'den aldigim oyun. ilkinden daha iyi olmasina kesin gozuyle bakiyorum kesinlikle. her gitar calan insanin denemesi gerektigini dusunuyorum. ilk oyunun dlc'leri her ne kadar pahali olsa da, baska yollarla dlc'leri edinebiliyorduk. umarim bu olay mac'e de uygulanir yoksa bir sarkiya 3-4 dolar vermek pek akillica is degil. ilk oyundan daha sert bir tracklist bekliyor bizi gordugum kadariyla. bas gitarimla inmesini bekledigim oyundur efendim. bu entry gelisme asamasinda olup oyun inince editlenecektir.

edit: bas gitarla da, elektro gitarla da denedim. elektro gitar da dersler biraz daha fazla olsa da, bas gitarı boşlamamışlar. çoğu derslerdeki şarkıları hem elektro hem de bas ile çalıyoruz. geçen oyuna göre kendini çok geliştirmiş kesinlikle. dersler 101, 102 diye gidiyor. derslerdeki videolar baya kapsamlı. dersten derse kaç bölümden oluşacağı değişiyor. bazen sadece video izliyorsunuz pratik şarkısını çalmadan. dersler gitar tutuşundan başlayıp, sağlam tekniklere kadar gidiyor. geçen oyuna göre akorlara önem verilmiş gibime geldi. akor ansiklopedisi falan var. azımsanmayacak kadar akorları içine koymuşlar. şarkıyı çalmadan önce diyor zaten, "aga bi şu akora bak istersen" diye. ilk oyun baya yüzeysel kalıyor anlayacağınız. daha çok dlc çıktıkça daha güzel bir oyun olacağına inanıyorum. şu ana kadar iron maiden ve the smashing pumpkins song pack'i var. gitar öğrenmek isteyen herkesin oynaması gereken bir oyun. en kötü parmak antremanı olur.
  • elektro gitar ve real tone cable almama neden olmuş oyundur. denediğimde zayıf vuruşları algılamadığını gördüm ayrıca ses belli bir seviyenin altına düştüğünde direk kesiliyor bana has bir sorun mu tam olarak bilemedim.
  • buradan sarki listesine ulasilabilir.
  • oynanış videoları incelendiğinde oldukça zevkli ve öğretici bir oyuna benziyor.

(nereden alınır, real tone cable pakete dahil midir, kurulumu ve kullanımı nasıldır gibi konularda bilgisi olan sözlük yazarları mesaj kutumu yeşillendirirse ne güzel olur mesela...)
  • son dlc'leri ile 1000 küsür şarkı arşivim oldu, günde 1 şarkıyı 100% tamamlarsanız (ki çok zor) 3-4 yılda anca biter oyun.
  • 27 yıllık nacizane hayatı boyunca godfather theme çalmanın ötesine geçememiş bünyemi, dün zorlamış ve mutlu etmiştir.

oyunun sizi yönlendirmesi, siz şarkıyı çalarken geliştiğinizi anlayıp yavaş yavaş zorluk seviyesini arttırması çok şahane.

%3 ile başlayıp, %6, %9, %10 şeklinde gelişim gösterdim önerilen ilk şarkıda.
    elime 8 yıl sonra ilk defa gitar almış biri olarak oldukça hoşuma gitti açıkcası.

oyunun gözlemlediğim tek sorunu, tellere biraz abanmanızın gerekmesi. yavaş ve sakin basarsanız algılamıyor; o kadar hata kadı kızında da olur yahu!
  • süper bağlayıcı bir oyun. fakat ilk versiyonunda bulunan çaldığını kaydet olayı artık yok maalesef.
  • mükemmel bir oyun. amazon'dan kablo + oyun'a ulaşım için 60tl verip iki gün sonra sahip olabiliyorsunuz. (toplamda 200tl gibi ediyor)

her özelliği mükemmel, sadece ek parçaları download edilebilir ürünler olarak satması ve her bir parça için 2-3 dolar istemesi çok nahoş. böyle yaptığı için, henüz daha ihtiyacım olmadı ama, gerekirse korsanını yükler dlc'leri de indirip kullanırım.

ama neredeyse her gün dlc'ler yayınlanıyor. o kısmı gayet hoş. uygun fiyatlı yapsalar, satın da alınabilir.
  • tek kelimeyle muhteşem bir oyun. beş saattir başından kalkamadım parmaklarım koptu artık. henüz pek keşfedemedim ama ilk izlenimlerime göre, oyun kısmının yanında kendi gitar tonunuzu yaratmanıza imkan sağlayan tonlarca efekt, amfi ıvır zıvır var. bunları reason'vari bir biçimde ekleyip çıkartabiliyor, tek tek ayarlayabiliyor ve istediğimiz şekilde sıralayabiliyoruz.