• oyunu orijinal satın alırsanız linki vereceğim ses kartına benzer bir şey ile sorunsuz bir şekilde oynayabilirsiniz. ben öyle yapıyorum. orijinal almazsan çok uğraştırıyor ve sıkıntı yaşatıyor.

örnek olarak atıyorum daha iyisini alırsanız büyük ihtimal yaşayacağınız sorun ihtimali azalır

https://www.hepsiburada.com/…-karti-p-hbv00000nqrl3

bu da oynamak için yapmılması gerekenler. youtubeda bir ton guide bulabilirsiniz ama çok basit. yapmanız gereken şeyler kopyala yapıştır yapıp txt dosyasına kartınızın ismini yazmak.

https://github.com/mdias/rs_asio

bu da oynamayı denemek için farklı bir seçenek ama rsasio daha iyi bir çözüm.

https://github.com/mywk/nocablelauncher
  • kablomuzu aldık, efsane şarkılarımızı indirdik. iş kaldı zaman ayırıp tıngırdatmaya... guitar hero'nun da pabucunu attık dama.
  • sırf can sıkıntısından siz değerli sözlük kullanıcıları için oyunun içeriğini teknik konulara girmeden genel bi anlatayım istedim.

learn a song: oyunla birlikte gelen, shop üzerinden satın alacağınız orjinal dlc veya customsforge.com'dan (aşağıda bu konuya değineceğim) cdlc'leri -şarkıları- indirip çalacağınız, pratik yapacağınız mod. şarkıya girdikten sonra oyunu durdurduğunuzda riff repeater yani pratik modu açılır. burada zorluk, hız gibi ayarları yapıp şarkıya çalışabilirsiniz. ben zorluğu %100 yapıp sadece hızı düşürerek çalışıyorum. bu yöntemin kas hafızası için daha efektif oldugunu düşünüyorum.

session mode: arkaya 4 adete kadar farklı enstrumanı seçip grubunuzu oluşturabildiğiniz veya hazır olanlardan seçip, çalışacağınız tonu, derecesini, tempoyu ayarlayabileceğiniz moddur. müzik teorisini biraz anladıktan sonra doğaçlama yapmak, melodiler çıkarmak için muazzam.

nonstop play: çalıştığınız parçaları çalma listesi oluşturup kategorize edebilirsiniz ve bu listeleri bu modun içinden seçerek bir şarkının bitiminde menuye çıkmadan listedeki sıradaki şarkıdan devam edebilirsiniz. bi nevi konser modu.

lessons: adı üzerinde işte bunun da. ama çok bi şey beklemeyin. biraz oyundaki görsellerle alakalı yani şu işaret geldiğinde şöyle yapman lazım, bu teknik şudur gibi temel düzey şeyler. olay aslında learn a song'ta bana kalırsa. çünkü çalıştıgınız parçayı o an orjinal haliyle duyuyosunuz ve çıkardığınız sesi orjinalinden aldıgınız sese benzetmeye çalışırsanız tekniğiniz de ister istemez gelişiyor zaten.

guitarcade: içeriğini gördükten sonra ya bu herifler enstrumanı sevmemiz için daha ne yapsın dedirten mod. burada tekniğinizi geliştirmek, gamları ezberlemek, zamanlama egzersizi yapmak gibi temel şeyler için tasarlanmış, mini mini, 8 bit kıvamında retro oyunlar mevcut.

multiplayer: sadece offline olan ve ekranı ikiye bölüp iki enstruman ile aynı anda örneğin biri bas çalarken diğeri lead veya rhythm çalınabilen mod. orjinal kablo kullanıyosanız iki tane kabloya ihtiyaç var. rsasio (bilgi için başlıkta veya internette aratın) ile ses kartı kullanıyosanız iki enstruman girişli olmalı.

tone designer: learn a song'ta çalışırken bazı şarkıların tonlarının değiştiğini fark etmişsinizdir. bu oyun içinde otomatik olan bir şey. şayet kendi tonunuzu oluşturmak ve klavyede/joystick'te bir tuşa atayıp istediğinizde kullanmak için bu modu açıp, oluşturup, kayıt etmelisiniz.

shop kısmında bulunmayan rocksmith kullanıcılarının ürettiği binlerce şarkıyı ücretsiz indirebileceğiniz customsforge sitesini ziyaret edin. başta üye olmanız istenecektir. üye olup linke tekrar tıklayın. burada türkçe şarkılar da mevcut. indirdiğiniz custom dlc'leri oyunda açabilmeniz içinse tek yapmanız gereken oyunun içindeki shop kısmına gidip cherub rock dlc'sini satın almak.

liste sayfasında en sağda şarkının pc, mac, ps, xbox gibi platformlar için oldugu ve bas, lead vs gibi hangi partisyon için oldugu belirtilmiştir. dilerseniz filtrelerden yalnızca kendi enstruman ve platformunuzu önceden seçip arama yapabilirsiniz fakat genel itibarı ile burada şarkılar yalnızca pc için yapılmış gibidir. farklı platform kullanıcısı iseniz pc için olan dlc'yi indirip küçük bi program yardımı ile (custom song creator toolkit) uzantısını değiştirerek uyumlu hale getirebilirsiniz. indirdiğiniz şarkıları oyunun kurulu oldugu klasördeki dlc klasörüne bırakmanız yeterli.

bu site haricinde şarkıları topluca da indirebilirsiniz. bunun için malum sitelere gidip rocksmith song pack diye aratın. yamulmuyosam 7 adet pack var.

biraz daha sıkılırsam devam ederim.
  • şu anda steam'de %70 indirimde olan harika oyun.
  • parçaları deşifre ederek çalmaya çalışınca pek bir keyifli olan oyun.
  • playstation store'da indirimde görünce varlığından haberimin olduğu oyun. geçen sene heves edip aldığım ancak sonradan yoğunluktan vakit ayıramadığım gitarıma bu programla tekrar başlamak için kablosundan sipariş verdim.

ps4 slim üzerinde bir saniyelik gecikme olması hayal kırıklığı yarattı. ps4 slim üzerinde kullanan bir yazar varsa yardımcı olabilir mi acaba?
  • orijinal kablo için yeşillendirme bilir misiniz.

amacına ulaşınca silinecektir.
  • oyun ve gereksinimler hakkında tecrübeli bir suserdan mesaj beklediğim, gitar öğreten oyun. az önce steam fiyatına baktım 2014 edition remaster versiyonu 135 lira gibi gözüküyor ancak bunun dışında ekstra bir dlc almam gerekiyor mu? bir de çoğu kişi kablodan bahsetmiş, bu konuda bir öneriniz var mı acaba?
  • xbox one'da oynamak için orijinal kablosunu satın aldım ama ciddi gecikme sorunu var. xbox one'da deneyen suser varsa gecikme problemi için tavsiyelerini bekliyorum.
  • real tone cable olmadan oynamak için nocable fix çalışmıyorsa direct connect modunu da deneyebilirsiniz. tabii ki real tone cable ile oynamak çok daha iyi de nasıl yaptılarsa anında bozuluyor zımbırtı, bir sürü insan da şikayetçi.
hesabın var mı? giriş yap