şükela:  tümü | bugün
  • rockwell software tarafından hazılanmış çok fonsksiyonlu kolay entegre edilebilen (herbişeye uyar, sağdan soldan kod çağırır, gün gelir kahveden adam topladığı görülmüştür) simulasyon yazılımı. akademik anlamda düşük maliyetlerle kullanılabilen, kolay öğrenilebildiğinden bolca tercih edilen bir yazılımdır. "blockları ipinen bağlayalım entitiler aksın" düşüncesiyle bile başlansa mantıklı sonuç vermesi muhtemeldir. gayet güzel animasyonlarında hazırlanması mümkün. uygun koşullarda ms visio dosyasını compile ettiğini soyleyenler var, bende söyleyenlerin yalancısım.
  • bir cesit simulasyon programi. kullanim alanlari cok genis olmakla beraber turkiye'de bu programi kullanan pek fazla sirket bulunmamaktadir. bircok alanda yapilacak olan yenilikler, oncelikle bu program sayesinde tasarlanabilir ve sonuclari ortaya konabilir. ayni zamanda bircok universite'de endustri muhendisligi programi altinda dersleri verilmektedir. dersin icerigi programi tam olarak kullanmakta oldukca yetersiz olsa da "simulation with arena" kitabindan yeterli bilgiye ulasilabilir. ayni zamanda benim ekmek teknem olmaya da adaydir. proje yapmak isteyen ogrencilere ve isyerlerine yardim etmekten zevk aldigimdir yani.
  • rockwell software tarafından üretilmiş discrete-time event simulation yazılımıdır. bilkent üniversitesi endüstri mühendisliği bölümü'nde simulasyon dersinde bunun hem labı hem projesi hem de sınavı olurdu.
  • son derece kral, kolay kullanılabilen ve net simülasyon programıdır. itü endüstri mühendisliği'nde de simülasyon dersi bünyesinde epey ayrıntılı gösterilir.

ayrıca student lisansıyla belli bir entity kısıtlamasıyla (her türlü iş görüyor, hatırlamıyorum entity sınırına takıldığımı) rahatlıkla free kullanılabilir. student lisansı için ise, öğrenci olmaya gerek yoktur, yalan söyleyebilirsiniz.
  • bu programı nasıl kullanabileceğimi anlatan türkçe bir kaynak yok mudur merak ediyorum.
    finallerde lazım olacak programdır.
  • siman dilini kullanan simülasyon yazılımı. modelleme yanında input analyzer yapılabileceği gibi simülasyon modeli animasyonla görselleştirilebilir.
    modellenen sistemin performans göstergelerini (ortalama işlem süresi, makine kullanım oranı, kuyruktaki entity sayısı, entity girdi-çıktı sayısı, ...) analiz etmede büyük oranda yardımcıdır.
  • bu programi mac'e nasil kurabilecegimi bilen biri varsa allah askina yesilimi yaksin. daha once virtualbox uzerinden windows kurup kullaniyordum, ama su andaki bilgisayarimin virtual box'a ayiracagi esek yukuyle yer yok. bootcamp falan benden uzak allaha yakin zaten.

winebottler'la denedim, ama her seferinde gelip "access database engine" ile "crystal reports runtime"da takiliyoruz. az kaldi kafayi duvarlara vuracagim.

tanim: lisanstayken nefret ettigim, yuksek lisansta ne hissedecegimiyse cok merak ettigim program.