*

şükela:  tümü | bugün
 • bunu da sylvester stallone yazmış, yönetmiştir... rocky'i ayrı tutarsak, geride kalan 4 film arasında bence en iyi olan budur.

  apollo creed'le 2 maç yaptıktan sonra sonra parayla oynamaya başlayan raki çok şımarmıştır... her gördüğünü almakta, etrafa para saçmaktadır. hali hazırda kolay dövüşlerle ününü pekiştiren raki, "yıllarca boşa yaşamışız lan" sersemliği içinde "haa abi maç mı war, taam döveriz" diyerek gösteri maçlarında kazanıyormuş gibi yapar... bi ara bunu hulk hogan zorladıysa da raki onunla güreşerek hulk'u devirmiştir...

  olacak bellidir; karaboğa diye bi tane adam çıkıp: "senin maçların düzmece olm, erkeksen gel de beni ye" diyerek raki'yi tartaklar. raki buna bozulur ama belli etmez, zaten kafasından sorunu wardır, boks yapmak istemez, karısı da engelliyordur... tam o sırada karaboğa delikanlı gibi çıkar "olm war ya senin karıyı kucağımda öğütürüm" diyiverir... bu laf raki'nin gururunu zedeler, onurunu pinçikler ve raki, "adriyin biliyosun!!!" der. adriyın da klasik karı modeli, "bi kez de benim için dövüşsün, görelim" diye düşünür ve fazla ses çıkarmaz... lakin bu karaboğa tam bir "kapalı kara kutu"dur, kimse hakkında bi şey bilmiyordur... dur:

  "apullo" ile çok iyi arkadaş olan raki, mickey'i de sallamaz, gezmeye eğlenceye bakar... karaboğa da haywan gibi çalışmaktadır, maç günü bu imansız, şehrin gülü raki'nin dimağını sker... o ara sinirinden ölen mickey için çok üzülen raki teqrar çalışacak, öcünü alacak-kemeri takacaktır....(bkz: sonu belli olan filmler).
 • 1982 yapımıdır.
  (bkz: clubber lang)
 • bu bölümün son maçında çalan orkestral müzik [*] uzun süre beko reklamlarında kullanılmıştır. değme john williams bestelerinden bile iyidir nitekim ve beko da bir dünya markasıdır.

  [*] bill conti'den "the conquest" (teşekkürler joe dalton)
 • apollo'nun büyük dövüş esnasında kibar feyzovari hareketlerle sağa sola öpücükler saçtığı film.
 • - ''bunları biliyormuydunuz''

  rocky'nin bu 1982 yapımı filminin sinema afi$inde ''rocky iii veda'' yazar..
 • bu filmle ilgili aklimda en cok yer eden noktalardan biri de apollo creed'in rocky'nin hala bunalimda oldugu "haydi plajda umarsizca kosmaca oynayalim" sahnesinde giydigi lacivert renkli gobegini acikta birakan atlettir.. abicim sen koskoca eski agir siklet boks sampiyonusun, yakisiyo mu sana oyle ibis kiyafetler demek istesemde apollo'nun bir cita edasiyla kosusunu gordukten sonra acaba gobegi acik atlet aerodinamigi arttiriyor mu acep diye kendi kendime de sormusumdur..
 • http://www.youtube.com/watch?v=kgwp57cnnmm

  efsane plaj koşuşu ve yüzmedeki balboa azmi ( serbeste özellikle dikkat )
 • dünya ağır siklet boks şampiyonu rocky balboa' nın şampiyon oluverdikten sonra yavaş yavaş ünvanını elinden aldığı apollo greeed olma serüveninin, clubber lang adlı insan azmanı tarafından sona erdirilmesi sonrasında, bu durumu kabullenmeyen ve tertemiz, hırssız ( hırsı kalmamış ) ve naif bir adam olan gözü yaşlar içinde- ağlamaklı duran apollo greed' in eski rocky balboa' yı kendi yetiştidiği ortamlara sokarak diriltmeye uğraştığı maceraları içeren film.

  adrian ve rocky arasındaki ilişkinin ilk iki filme daha az işlendiği bir senaryosu göze çarpıyor. ayrıca üstünden az bir süre geçmesine rağmen rocky efendinin philedelphia şivesinden çok çok uzaklara yelken açtığı, adrian hanımın ise konuşurken ilk filmdeki gibi sesimi duyurmalıyım, onun için ne kadar ince ses o kadar dikkat prensibine bağlı kaldığı görülüyor.

  yol arkadaşından yoksun kalan balboa' nın imdadına yetişen apollo ile maceradan maceraya koşuşun epik hikayesi. izleyiniz, izlettiriniz! tabi ki ilk iki filmin ardından sonra.

  --- spoiler ---

  kahrolsun 80'ler amerikan film sistemi! hep mi beyazlar kazanır lan!

  --- spoiler ---
 • filmin final sahnesi efsanedir, zaten cogu rocky filminin final sahneleri cok guzel, ama bunun ki ayri bir guzel. bir de en son rocky balboa filminin final sahnesi de boyledir.
 • filmin başında rocky alman boksörü yendikten sonra gösterilen gazete sayfasında chelsea'nin stadını büyüteceği ve geliştireceği haberi yer almaktadır.

  11 yıl sora gelen edit: ne çok şey değişti be hayatta. rocky hala seviliyorsun.

hesabın var mı? giriş yap