şükela:  tümü | bugün
 • gezginler, motorcular ve bela arayanların uğrak yeri. keşke amerika'da diil de başka bir ülkede olsaydı.
 • gusel dogasi oldugu yadsinamaz ancak bolu dagini gormus insan evladini cok da mest etmez. sonucta guzel ve buyuk bir dag dizisidir.bize cok da ilginc gelmez.ancak orta bolgesi ovalik olan kanada icin cok ilginc ve
  muhtesem bir seydir
 • onumuzdeki 14 gun boyunca cocuklugumda cikamadigim tum tepelerine hiking yapma niyetinde oldugum siradaglar.

  colorado eyalet sinirlari icerisinde kalan kismi dunyanin sayili guzellikleri arasindadir. wyoming'den kanada'ya kadar uzanir.
 • teks okudugum icin manzarasina dagina kizilderilisine beyaz adamina kalesine falan asina oldugum yerlerdir.
  lan bildigin gitmeden gitmis gibi entry bile girebiliyorum teks sayesinde daha ne diyeyim .
 • su son 3 sene icinde, bir sekilde aklima ve kalbime dokunan iki kisinin de eteklerinde yasadigi daglar.
  buralardan binlerce kilometre ve koca bir okyanus uzakta yasiyorken ben, tesaduf deyip gecemeyecegim artik. bu sene bir gorup en azindan kucuk bir kismini tavaf edecegim ve anlamaya calisacagim, neden beni cagirdigini.
 • görsel

  bir süre önce şöyle bir entry yazmıştım:
  (bkz: #104003565)

  bazen bir şeylerin çekimine giriyoruz nedenini anlayamadan. basit bir manzara işte.. bilgisayarı her açtığımda çıkıyor bir tanesi önüme.

  fakat onu gördüğün andan itibaren zihnini meşgul etmeye başlıyor. kötü yazılımlar gibi tam bir istilacı olarak hayatının içine giriyor ve isteyerek ya da istemeyerek düşüncelerini, planlarını, hayatını şekillendirmeye başlıyor.

  ben bu manzaraya bakarken neye baktığımı, onda ne bulduğumu anlayamamıştım. bugün bir mesaj geldi, insan ilişkileri ve bağlanma biçimlerini anlatan bir yazının başında bu manzarayı görünce anladım. onda ne bulduğumu, neden sürekli ona bakmak istediğimi, gözümü kapasam da gözümün önüne gelmesini.

  içimin yansıması aslında beni ona ait, onu da kendime aitmiş gibi hissettiren şey. sanki bir bütünün parçalarıymışız da bir araya gelmemiz gerekiyormuş gibi. sadece kendi yansımamı görüyorum onda ve bunu teknik hiçbir konuyu bilmeden, üzerine hiç düşünmeden, yorumlamadan, öylesine doğal olarak yapıyorum.

  rocky dağlarının arasında saint mary gölünün ortasındaki bu küçük adacığı sadece görmem yetiyor bütün planlarımı alt üst etmeye, hayatımın akışını değiştirmeye.

  bu yansıma ne tuhaf şey, nedir ona duyulan bu özlem, istek, arzu bilmiyorum. belki, belki bir gün o da ayan olur bu manzaranın sırrı gibi..
 • john denver'ın, adına yazılan çok güzel bir şarkısı olan dağlar.
  https://www.youtube.com/…&ab_channel=johndenvervevo
hesabın var mı? giriş yap