şükela:  tümü | bugün
 • sylvester stallone'un hepsi olmasa da yaptigi en iyi i$leri kapsayan seri. seride en ilginc ve takdire $ayan olan $udur ki, tum seri yapim sureci 25 yil olmasina ragmen oyuncu kadrosunda en ufak bir kopma olmami$tir. stallone ile birlikte apollo creed - carl weathers, adrian - talia shire, paulie - burt young, mickey - burgess meredith gibi yardimcilar ile $imdi isimlerini zikredemeyecegim rocky'nin mahallesindeki italyan peder, apollo'nun antrenoru dazlak zenci, apollo'nun karisi gibi yanin da yani karakterler 1976'daki ilk filmde de 1990'daki son filmde de aynen vardir.
  filme ba$ari getiren perspektiften bakarsak kalburustu olan filmler aslen ilk ve ikinci filmlerdir. sonra da son film gelir. 3 ve 4 tamamen gi$e icin yapilan ticari cali$malardir. coklukla bu soruyu herhangi bir erkege sordugunuzda, serinin genel havasinda olmayan dorduncu film gaz havasi ile en begenilen veya ikinci gelen filmdir.
  (bkz: rocky)
  (bkz: rocky ii)
  (bkz: rovky iii)
  (bkz: rocky iv)
  (bkz: rocky v)
 • serinin altı filmini de ard arda izleyip güzel bir nostalji yaşadıktan sonra özetlemek gerekirse:

  serinin en can alıcı noktası rocky'nin olaylara bakış açısı olmuştur. maçlara motivasyon yöntemi, karar verdikten sonra vazgeçmemesi, adrian'a olan sevgisi, ailesine verdiği önem, yani kişiliği gayet güzel işlenmiş ve rocky'i gerçek bir karakter haline getirmiştir. filmin benimsenmesinde ve bir dövüş filmi olmaktan öteye geçebilmesinde bunun da payı var.

  sonlara doğru ilk filmlerdeki tad yakalanamayabilir, yalnız 2006 yılında çıkan son film hariç tamamı aradan zaman geçtikten sonra tekrar izlenmeyi hakeder. zira son filmde rocky'nin içindeki canavar ölürken rockyseverlerin içlerinde kalan son heves de tüketilmiş ve veda etmek için koca bir film yapılmış.
 • spor konulu filmler içinde yeri bambaşka olan seri. çekim süreci hakkında bilgi için;
  link
  link 2
  link 3