şükela:  tümü | bugün
  • aydın doğan, ertuğrul özkök, mehmet y. yılmaz ve taylan bilgel tarafından bayramda düzenlenmesi düşünülen sefer...

    aydın doğan, ertuğrul özkök, mehmet y. yılmaz ve taylan bilgel bayramda rodos adasına çıkartma yapıp ibrahim paşa camii'nde namaz kılacaklar... bu önemli. hatırlayacaksınız, tek parti döneminin hayatı intiharla sona eren ankara valisi nevzat tandoğan, "bu ülkeye komünizm lâzımsa, onu da biz getiririz" demişti. doğancılar'ın sloganı da belli: "bu ülkeye gerektiği kadar müslümanlığı biz uygularız..."

    daha önemli 'protokol' ise siyasî: ak parti'ye iktidarı haram edip onu paylaşmaya zorlamak; bunun için de kenarda köşede ne kadar ağır topçu varsa derhal devreye sokmak... yılmaz özdil'e hürriyet'te köşe verilmesi o protokol gereği... gazetenin orta sayfasında, mehmet y. yılmaz ile karşı karşıya... aslında özdil'e yakışan üçüncü sayfa, ama orada bekir coşkun var; bir gazetede iki tane bekir coşkun olabiliyor, ama üçüncü sayfada iki bekir coşkun'a birden yer olmuyor...(taha kıvanç)

    taha kıvanç a göre "... aydın doğan, ertuğrul özkök ve mehmet y. yılmaz üçlüsünün her yıl ağustos ayının bir bölümünü rodos'ta geçirdiklerini ilk 2002'de öğrenmiştik. sonradan başka kaynaklarca da doğrulanan “tarihi erkene alınmış 3 kasım seçimini iptal ettirmek için anap-dyp yakınlaşması” pazarlığı"nın yapıldığını iddia etmiş...