• kaliteli bir hosting firması, fiyatları ve satış sonrası desteği çok iyi.
  • sabancı telekom güvencesi veren bir hosting firması.
    aslinda anlamak mümkün degil; veriler, sayfalar, siteler filan ucarsa akbank'tan hisse mi verecekmi$ güler sabancı?
    onun ötesinde dü$ük fiyatlara nispeten yüksek bant geni$ligi ve disk kapasitesi elde etmek mümkün, fekat atilan mail'e 1 gün sonra cevap geliyor.. uyu$uk cali$anlara sahipler sanirim.
  • attigim maillara cevap alamadigim, ayrica tekirdagdaki destek telefonu da acilmayan hostingci. ayrica satis icin bi msn'leri var ama hic online olmuyor.
  • son iki haftadır düzenli olarak hata veren, çalışmayan hosting firması. aradığınızda "dataserverında bir sorun var, yarım saate düzelecek" diyorlar.

1. bana ne dataserverda sorun varsa, parasını ödüyorsam çalışmak zorunda.
    2. yarım saatler bir türlü bitmiyor.
    a) ya ofislerinde yarım saat kavramı farklı.
    b) ya da yarım saat sonra üdzeliyor ama 1 dakika içinde tekrar bozuluyor.

başka bir açıklaması yok. hiçkimseye tavsiye etmiyorum.
  • server değişikliğinden sonra zıpkın gibi fişşek gibi çalışıyor. nazar değmesin. öyle böyle değil, süper. değişiklikten önce neredeyse para iadesi istiyordum. iyi ki istememişim.
  • birkaç gündür 250 mb'lık web alanımı kendi kendine dolduran şey. mail attım sordum, sebebini kendileri de bulamadılar. sitenizi sıfırlayalım falan dediler. nasıl çözüm ama. bence en iyisi server'a format atalım. kesin çözüm olur.
  • ne maillar calisiyor, ne kontrol panelinin sayfasi aciliyor, ne yardim icin gonderdigim maillara cevap geliyor, ne de telefonla ulasabiliyorum. destek alaninda hayalet sirket, serverlari cokmus hayalet.
  • çalıntı bir logoları vardır.
    rodosweb : http://www.rodosweb.com/images/logo.gif
    surf speedy : http://surfspeedy.com/images/m01.gif
  • server'larına bakım yaparken müşterilerine haber verme zahmetine girmezler.

up time olarak yazdıkları %99.99 külliyen yalandır. abartmadan söylüyorum en iyi ihtimalle %95'tir. geceleri server'ı mı kapatıyorlar anlamadım gitti. ucuz etin yahnisi böyle oluyor arkadaş. düşmanıma bile tavsiye etmem. düz html olarak hazırlanmış sayfaları server açıkken hızlı açıyor tamam da, php veya asp kullandıysanız ağzınıza sıçıyor çok afedersin, bekle ki açılsın site. sorun bağlantı hızlarında değil, direkt server'da. artık kaç site barındırıyorlarsa düldül serverlarında.

edit:
    az önce yine uçtu siteler ve mail attım, çok geçmeden cevap geldi aşağı aktarıyorum aynen..

from: rodos web destek
    sent: tuesday, april 21, 2009 11:37 pm
    to: 'abtash'
    subject: re: sitelere erişememe

problem giderilmiştir.

--------------------------------------------------------------------------------

from: abtash [mailto:abtash]
    sent: tuesday, april 21, 2009 11:28 pm
    to: destek@rodosweb.com
    subject: sitelere erişememe

server'ınızdaki birçok siteye erişemiyorum sorun nedir?

bi tek benim sitlerim mi kaldı serverlarında anlamadım arkadaş? kesin server'ı kapattılar gece de, ben mesaj atınca ayıp olmasın diye açtılar. takipçisiyim bundan sonra.
  • türk telekom ile rodosweb datacenter arasındaki fiberoptik kabloların kopması sonucu 2 ocak 2009 tarihinde erişime kapanmış hosting firmasıdır. fiziksel bir arıza olduğu için tamirinin uzun zaman alacağını belirtmişlerdir. kabloların kopma sebebi açıklanmamıştır.

edit: 5 ocak 2009 sabahı itibariyle sorun çözülmüştür.
hesabın var mı? giriş yap