şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: warhammer 40k)

    imperial fists space marine chapter'inin primarch'i. genetik olarak geli$tirilmi$ primarch'lar arasinda emperor'a en sadik olani. sava$ taktigi konusunda warmaster horus'un da otesindeki tek primarch. horus heresy zamaninda emperor, jaghatai khan ve sanguinius ile beraber terra'yi savunan komutan. imperial fists terra ku$atmasi sirasinda blood angels ile beraber en cok kayip veren chapter'dir.

    sava$in sonlarina dogru emperor ile beraber horus'un komuta gemisine yapilan saldirida yer almi$, emperor horus'u oldurup kendisi de olumcul olarak yaralandiktan sonra onu bulan ve ya$amini surdurmesini saglamak icin golden throne makinesini yaptiran da rogal dorn'dur.

    "give me a hundred space marines, failing that, give me a thousand of other troops, if there's a hell, i shall conquer it..."
  • genelde en sadık primarch olarak anılır. bu durum diğer sadık primarchlara yapılan bir haksızlık gibi gelebilir. neticede binlerce haine karşı tek başına imparatorluk sarayı'nın kapılarını tutan sanguinius, "imparator ölmüş olsa bile onun için savaşıp ölmeye terra'ya gideceğim" diyen lion el'jonson, imparator'un celladı olarak anılan leman russ, kesin yokoluşla karşı karşıyayken bile imparator için savaşmaya çalışan corax gibi primarchlar da sadakatlerini muhteşem bir şekilde ispatlamışlardır. rogal dorn'un en sadık primarch olarak anılmasının nedeni her türlü duygudan, hırstan, kibirden azade bir şekilde imparator'a hizmet etmesidir. diğer kardeşleri muhteşem fetihler yaparken o terra sarayı'nı güçlendirmek için çağrıldığında imparator'a hiç gücenmemiş, canla başla hizmet etmiştir.
  • karakter olarak horus'un tam tersi olarak düşünülebilir. heresy öncesi derlerdi ki, dorn'un savunup horus'un saldırdığı bir savaş sonsuza kadar sürer.