şükela:  tümü | bugün
 • mad men dizisinde john slattery tarafından canlandırılan bir yandan ailesine bağlı, karısı ve kızının mutluluğu için kendince elinden geleni yapmaya çalışan, bir yandan da içki ve güzel kadın* tutkusundan vazgeçemeyen karizmatik karakter.
 • --- spoiler ---

  dizinin 3. sezonu itibariyle ailesine bağlılığından, saygınlığından eser kalmamıştır. bir sekreter parçasıyla evlenebilmek uğruna karısını durup dururken boşamakla kalmamış, don draper'i kontrat imzalamaya ikna etmek için betty draper'i gizli gizli kafalamaya kalkışmış, ayrıca çakal bir müşterisi istedi diye şirketin has emektarlarından garibim salvatore romano'yu haksız yere kovmuştur. hayvan herif.

  --- spoiler ---
 • her bolumde ayri bi bomba patlatir kendisi, hastasiyim.

  roger – i watched the sunrise today. couldn’t sleep.
  don – how was it?
  roger – average.
 • takım elbisesinin içine mutlaka yelek giyen mad men dizisi karakteri. çapkınlığı yüzünden kalp krizi geçirse de güzel ve genç hatun gördü mü dayanamaz. donald draper'a çok güvenmektedir. şeyimden aşağa kasımpaşa modunda takılan bir abimizdir kendisi.
 • "remember, don...when god closes a door, he opens a dress." gibi mad men'in her bolumunde kenara not edilmelik laflar soyleyen zeki ve hazir cevap dizi karakteri. her bolumde etrafindakileri yaratici sekillerde got edisiyle kendisine hayran birakmaktadir.
 • adamın her cevabına mı kahkahalar atarsın! tanıdığım en zeki ve komik karakterlerden biri.
 • dizideki karakter toplamında en fırlama sıfatlara sahip olmasına rağmen, iş konusundaki bağlılığı epey dikkat çekicidir. mertebesinde olmayan insanları, ailesini bile es geçip kükreyen bi adam, komünal bir işe 3.sezon sonunda evet derken belki de karakterinin en büyük standart dışı sapmasını yapmıştır. bu derece fırlama duran bir karakterin, adiliklerinin bir sınırının olması gerçekten çok enteresan. burada safi para yönüne olan eğillimini ayrı bir çekmecede tutuyorum. kişisel meselelerde ise don draper dahi, bu adiliklerde sınır koymuyor kendine. her ne kadar roger bunları halka sunmayı tercih etse de (gönül ilişkileri), donald draper bu konuda rogerın yedi kat altında kalır kanımca. bir şeyi nasıl yaptığınla birlikte nasıl sunduğun da önemli. roger nasıl biri olduğunu tamamen dışarı vuruyor. donald saklıyor, ama saygı duyulan o oluyor. bilip de nefret etmek tam bu adama uygun bir eylem. ve gerçekten "bilmenin" bedeli yok. sağol roger.
 • ilk sezonun dördüncü bölümünde don draper ile içki içmek üzerine konuşurken şöyle bir laf var kendisinin, önünde eğiliyorum : "... you don't know how to drink. your whole generation, you drink for the wrong reasons. my generation, we drink because it's good, because it feels better than unbuttoning your collar, because we deserve it. we drink because it's what men do. ... your kind with your gloomy thoughts and your worries, you're all busy licking some imaginary wound."

  yani özetle adamımız diyor ki bizim neslimiz keyif almak için, rahatlamak için, hak ettiğimiz için, erkek olduğumuz için içki içerdi, sizin nesliniz ise hayali yaralarınızı iyileştirmek için içiyorsunuz. gerçekten de ortalamanın üzerinde bir işe sahip olan arkadaşlarıma bakıyorum ve çoğunda aynı bu adamın dediği gibi bir şeylerden kaçmak için içki içmek çok yaygın, çoğu zaman adını kendileri de koyamıyor, koymak istemiyor. içki gerçekten güzel bir kaçış yolu; sorunların mı var, ya da olduğunu mu sanıyorsun, aç bir bira; daha mı zevklisin koy bir viski; bu mereti keyif almak için içen ne kadar az kişi kaldık?
 • mad men'in en süper karakteri bence kendisi.

  --- spoiler ---

  s05e05'te lane ve pete dövüşürken, sigarasını yakıp keyifle onlari izlemesi çok bombaydı.

  --- spoiler ---
 • --- spoiler ---

  genç yaşlı demeden sikiyor, durduramıyoruz efendim.

  --- spoiler ---