şükela:  tümü | bugün
203 entry daha
  • saint etienne ile anlaştığı iddia edilen futbolcu..

http://petitinyeri.blogspot.com/…int-etiennede.html
  • çok değil, bir ay önce olympiakos kendisi için 7 milyon euro bonservis ödemeye hazırken burnundan kıl aldırmayan demirören "onu 8 milyon euro'dan aşağı vermeyiz" gibi laflar sarfediyordu. sanırım ligin ilk maçında yaşanan puan kaybı ve gümbür gümbür gelen fenerbahçe ve galatasaray demirörenin gözünü korkutmuş olacak ki 5.5 milyon euro'ya razı olup satıyor bobo'yu.

oynadığı süre içinde ligde keyifle izlediğim santraforlar arasındaydı bobo, st. etienne formasıyla da gollerine devam edeceğine şüphem yok, hatta istikrarı yakalarsa milli takım veya şampiyonlar liginde hedefi olan bir takıma gitmesi olanaksız değil. ayrıyetten bize* çok çektirdiğinden gitmesine de sevinmiyor değilim.
  • yanındaki aynı mevki oyuncularından biri 2.5 milyon euro, diğeri 3.5 milyon euro (yuh be) alırken yıllık 1 milyon euroya oynatıp isteksizliğine şaşırılan adam. 1.5-2 sene önce bobo'yu satmak için can atılacak, taraftar da çanak tutacak deseler gülerdim.
  • etrafındaki oyuncular daha fazla para kazanıyor diye isteksizliği normalleştirilen adam. yav insan az para kazanıyorsa daha çok çalışır daha çok para istemeye yüzü olur. ben anlamadım o işi.

bu adam zaten hayattaki her şeyden kendisine isteksizlik nedeni yaratabiliyor

ay avrupa'dan istiyorlar, kafam karışık, gitsem mi? isteksiz olayım sezon başında

ay yerime nobre'yi oynatıyorlar. bırakayım profesyonel futbolcu yaşantısını. takılayım kendimce...

ay bu adam hangi şartlarda motive olacak biri de bana onu anlatsa sevineceğim.

ayrıca, gitmeden inanmam. gitmemiştir belki falan.

kendi adıma, ben de şuna inanamıyorum; yıllar önce ilk oynamaya başladığında sergen yalçın "adı güzel" demişti. biz de sergen'le dalga geçmiştik. ulan hakkaten yıllar sonra bir baktık sadece adı güzelmiş hakkaten.

bobo'dan adam olmaz beyler. açın gözlerinizi, bakmayın şaşı. gitsin evinde oynasın o büyük yeteneğiyle...
  • bir trabzonspor'lu olarak şunu söyleyebilirim ki beşiktaş forması giyen en yetenekli adamdı. zaten yıldırım demirören de bunu anladığı gibi sonunu hazırladı. yolu açık olsun. kendisini ileride brezilya millî takımı formasıyla görmemiz kuvvetle muhtemeldir.
  • süper ligdekiler arasında keşke bizde oynasa dediğim nadir oyunculardan ama gel gör ki beşiktaşta harcanıyor. gönderilmesi beşiktaş yönetiminin transfer konusundaki beceriksizliğinin kanıtlarından bir diğeri olacaktır.
  • başta jessie ve babam olmak üzere bütün bobo düşmanlarının gözü aydın. gidiyor belli ki. sözleşmesinin son senesine girdiği için ya sözleşmesinin uzatılması, ya da satılması gerekiyordu. beşiktaş'ın en büyük satışı rekorunu carew'in elinden alamıyor, ama maliyetiyle kıyaslanınca belki de en büyük karı elde ettiği futbolcu şu ana kadar.

çok severim kendisini, büyük maçların adamıdır, küçük maçlarda ise insanı deli edecek kadar kötü oynar, ama fener'e karşı tutamazsın. liverpool ve marsilya da cabası. son zamanlardaki isteksizliği sebebiyle, para da kazandırması için gitmesini istiyordum, ama şimdi "bobo gitti gidiyor" manşetleri resmen içime oturdu.

yolun açık olsun bobo. bil ki her attığın golde hala sevinen beşiktaşlılar olacak buralarda. güle güle...
  • oscar cordobadan sonra gidişine üzüldüğüm bir başka güney amerikalı. devre arasında geldiğinde genelde yabancı transferlerde takındığım tutumu takınıp "bekle ve gör" politikasını izleyecektim. ancak adam daha maça çıkmadan ismi ve düşük maliyeti üzerinden kendisiyle dalga geçenlere her hafta taktığı kapakları görünce fazla da beklemedim onu sevmek için. sonunda oyunuyla erken öten horozları hizaya getirdi ve kendisine saygı duyulmasını sağladı.

beşiktaşlı olmak fazla da adamcılık yapmamayı gerektirir. en azından biz küçükken böyleydi. o yüzden kombinemi yine alacağım. umarım bu transfer bir işe yarar da doya doya batuhan seyrederiz. ama bir yandan da üzülüyorum bu işe

edit: adamım benim. gitmemiş henüz, ligde en fazla gol attığı sezonunu bilem yaşamış. keşke yanına da bir arkadaş koyabilsek de iki kişi dağıtsanız savunmaları.
  • sağlam bir yabancı orta saha oyunucusunun kısa zamanda alınacağı için bu kadar cüzi bir miktar ile elden çıkarılan futbolcu. yoksa değeri belirlenen bonservis ücretinin çok çok üstünde.

eğer sağlam bir orta saha oyuncusu alınmıyorsa bu futbolcuyu satmak resmen intihar etmektir. önümüzdeki sezon ligde ilk 3-6 arasını düşünmektir. şampiyonlar ligini ikinci plana demektir.
  • maçları televizyondan takip eden taraftarlar için harika fakat stattan izleyenler için götünü kaldıramayan ve oynadığı her dönemde kilo fazlası olan bir futbolcudur. attığı gollerin iki katını kaçırmasa değeri şimdi 30 milyon dolar olurdu. şimdi oradan biri çıkacak diyecek ki: "lan bu adam size türkiye kupasını kazandırdı" ve benim cevabım şu ki: " maçı stattan takip etseydin ne dediğimi anlardın" . bu adamın yapmadığı koşular yüzünden beşiktaş'ın kaçırdığı gol sayısı akıl alır cinsten değil. hele ki böyle isteksiz ve saçma oynadığı bir dönemde gönderilmesi gerçekten herkes için faydalı olacak cinsten. zira mustafa denizli artık sorunsuz adamlarla çalışmak istiyor!
714 entry daha