şükela:  tümü | bugün
  • trabzonspor'un ilk brezilyalı futbolcusudur. 99/2000 sezonunda transfer edilmişti büyük umutlarla fakat fazla oynama şansı yakalayamamıştı. devre arasında van'a transfer olmuş, burada da sadece 3 maça çıkıp türkiye defterini kapatmış. türkiye'de sadece tek golü var, trabzonspor formasıyla bursaspor'a.

    bu futbolcuyla ilgili diğer önemli ayrıntı da, 2 sene önce kalp krizinden dolayı vefat etmiş 30 yaşında.
  • bu merhum futbolcu, trabzonspor'un ilk brezilyalısı olmasının yanı sıra, makedon liginde oynayan ilk brezilyalı ünvanını da taşımakla beraber, aynı zamanda makedon vatandaşı olmaya da hak kazanmış. nasıl adamsa, dünya üzerinde brezilyalıların ayak basmadığı bir yer varsa ben oraya bir bulaşayım mantığıyla hareket etmiş gibi bir hali var. muhtemelen vanspor'un da ilk brezilyalısıdır.
  • trabzonspor formasını giydiği 1999-2000 sezonunun ilk yarısı boyunca 13'ü lig ve 2'si kupa olmak üzere 15 maça çıkmış ve 1 gol atmış olan merhum futbolcu..

    bu arada tff kayıtlarında gördüğüm kadarıyla kendisi trabzonspor'dan sonra makedonya'ya kiralık olarak gönderilmiş.. bu açıdan da trabzonspor adına bir ilk olsa gerek..