şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: paladins) ve (bkz: smite) ile bilinen hi-rez studios un yeni oyunu. riot un yeni oyunu (bkz: valorant) a benzemektedir. çıkış tarihi henüz belli değil, geçtiğimiz gün oyun için aşağıdaki video paylaşıldı. cross platform desteği olacakmış.

  ilgili video link:
  https://www.youtube.com/watch?v=cwlbcwdntvc
 • bundan önce benzerleri (bkz: tom clancy's ghost recon phantoms) ve (bkz: ghost in the shell first assault online) vardı. ikisi de maalesef ki bir süre sonra kaldırıldı. oysaki ne güzel oynuyorduk adiler, neyse. bunda da biraz bahsettiğim oyunlara benzer bir hava sezdim. alpha denemesi için ön kayıt yapmıştım kodları gönderdiler, elimde fazladan bir kodum var denemek isteyen varsa paylaşabilirim.

  not: platform pc / epic store
 • xbox one için alpha'sına eriştiğim ve pek beğenmediğim oyun.
 • hi-rez tarafından şahsıma önceki gün gönderilen free edition key i ile varlığını hatırladığım piyasaya çıkmış oyun.

  kendisi yaklaşık 12 gb olup, iç yapısı,tasarımı vs fena halde apex legends a benzemektedir.
  oynanış mekaniklerini valorant a benzettim .

  silah gelişimi, karakter bölümünü titanfall 2 yu anımsatıyor.

  geliştirilmesi gereken yerler tabi ki var, mesela en basitinden; kullanıcının fightlarda karakteri daha iyi yönlendirebilmesi lazım. tamam e ile silahı sağa sola atabiliyorsun ama ben hs attım mı onun hs olduğunu bana belli et be * zaten gavurlar ölmüyor.

  kamera açısı genişletme seçeneği yoktu, bug-ping denk gelmeyip şaşırtmıştır.

  birçok harita ve hero ile geliyor olması güzel bir şey. hele içlerinde bi tanesi var ki *

  gibi gibi. şahsi kanaatim fena değil. valorant a göre daha oynanabilir.
  gelişimi devam ederse-ki burada hi-rezden bahsediyoruz, cs-go da kanser olacağıma bunu oynarım daha iyi.
 • tps olarak baştan kaybetmiştir. tps rekabetçi oyunlar uygun bir kamera açısı değil. bu açıda pusan ve sabırlı adam her türlü kazanıyor.

  onun dışında oyunu denedim ve silah satın alma ekranı aşırı dengesiz. bir sürü özellik koymuşlar, ama aşırı pahalı satılıyor. fiyatlandırmaya el atılması lazım. ya da bence herkese açmadan, tamamen cs:go ve valorant sistemini alması lazım. silah, yetenek vb. yükseltmeyi, eco sistemi dengelemek için yapmışlar ama o kadar dengesiz ki. normalde bireysel gidecek oyunu tamamen takım oyunan itiyor. takım ile anlaşıp, oyunu daha iyi kazanacağın şeyleri alabilirsiniz. karakterlerin pek etkisini göremedim. daha çok aim önde gidiyor.

  ayrıca en gelmişmiş ak47 replikasıyla uzaktan taramama rağmen, uzaktan bana 2 mermi pompalı ile alan adama selam olsun. sağ ve sol kamera açılarına göre hitboxları da bozuk.

  oyunun optimizasyonu iyi ama şu grafik tarzından vazgeçmeleri lazım. çok metalik renkler ve ortamlar var. aşırı sıkıcı ve ruhsuz.

  hirez fps tarafında bir sürü replika oyunu var. en başarılıları paladins ve öyle kalacak gibi duruyor.
 • anlamsız aim dinamiklerine sahip oyundur.

  oyunda kesinlikle iyi nişancı olmanız %10’un üzerinde katkı sağlamaz. tek yapmanız gereken sabırlı olup, yeri geldiğinde hareketli olmak.
 • bu ara oynamaktan acayip keyif aldığım oyun.
  phantom ile oynamak çok keyifli.
 • f2p olduktan sonra yavaş yavaş popülarite kazanan competitive-casual dinamiklerini iyi harmanlamış oyun. 2-3 el attım ve baya sevdim oyunu rank vs eklenirse baya sarar gibi.
 • dün epic games üzerinden bedava olarak aldığım ancak aldığımdan beri kütüphanemde göremediğim oyun. store sayfasında "owned" olarak gözüküyor ama indirme sayfasında yok.

  ekleme: aldığım add on imiş. mağaza sayfasından asıl oyunu almak lazım geliyormuş. yardımcı olan suserlere teşekkürler.
 • kuzenle "ulan neymiş bu oyun bir bakalım" diye girdik yaklaşık 3 saat başından kalkamadık. olmuş bu oyun.