şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: star wars), (bkz: expanded universe). yavin savasinin ardindan luke skywalker tarafindan kurulan, ilk kadrosu luke skywalker, wedge antilles, tycho chelchu, wes janson, derek 'hobbie' klivian, zev senesca olan, ve kronolojik sira ile luke skywlker, wedge antilles, tycho chelcu, gavin darklighter tarafindan yonetilen efsanevi x wing birligi. yavin savasi sirasinda red squadron adi ile anilir, ve endor'da da bu savasin anisina tekrar red squadron adi ile savasmislardir. yavin'de 1. death star'in, endor'da da 2. death star'in yokedilmesi gorevlerini ustlenen, amiral thrawn ve amiral isard'in sonunu getiren bu birlik new republic'in kurulmasina buyuk katkilarda bulunmustur.
 • ayni adli oyuna taparim.
 • ares paintball'da bahar 99 birinciligini, kis 2000 ikinciligini kazanmis, dakotim'i ilk alt eden takim. kurucularindan oldugum takim, ve bizden calinmis olan oyun ismi (iftiranin alasi)

  (bkz: rogue six)
 • factor 5'in yaptığı video oyunu.
 • hala acip oynadigim mukemmel oyun. speeder ile binalarin arasinda tie fighter ve stormtrooper avladiginiz bir bolum vardir ki zevkten zevke kosturur insani.
 • dark horse tarafından çıkarılmış olan çizgi roman serisi... rogue squadron maceralarını kitapların da yazarı olan michael a stackpole kaleme almıştır...
 • efsanevi bir gruptur. imkansiz gorevlerin ustesinden ustaca gelmi$lerdir. star wars new jedi order doneminde jaina solo'yuda bunyesine katmi$tir. yukarida adi geçmeyen efsanevi bir uyesi daha vardirki oda rogue 9 corran horn'dur.

  (bkz: star wars)
 • (bkz: rebel strike)
 • enfes video oyunudur. ilk önce nintendo 64 için çıkmış, sonra pc 'ye port edilmiştir.

  oyunda 16 görev bulunur. her görevde, toplam görev süresi, yok ettiğiniz hedefler, varsa topladığınız bonus, ne kadar dost birliğin kurtarıldığı ve atış ortalamanız üzerinden başarınız hesaplanır ve yeterli ise brons, gümüş veya altın nişan kazanırsınız. bütün bu nişanların toplamı rütbenizi arttırır ve oyunu tamamladığınızda, yine brons, gümüş veya altın madalyalardan birisini alabilmenizi sağlar.

  oyunu bitirdikten sonra, başarınıza göre üç gizli görevi açabilirsiniz. ayrıca, rütbeniz, oynadığınız bölümleri farklı gemiler ile oynamanızı sağlar. en yüksek rütbe "supreme allied commander"dır. ve bu rütbeye sahip olan oyuncu toplamda 19 görev ve 7 farklı savaş gemisini izin verilen görevlerde kullanabilir.

  oyundaki görevler, ilk death star 'ın yok edilmesi ile hoth gezegen sisteminde asi kuvvetlerinin baskına uğramasına kadar olan kısmı işler. oyunun 16. bölümünde ise ikinci death star 'ın yok edilmesinden sonraki imparatorluk saldırılarında rogue grubunun lideri wedge antilles olarak oynama şansınız vardır.

  oyunda kullanılabilen araçların x-wing, a-wing, y-wing, speeder, v-wing olduğunu, oyunu supreme allied commander olarak bitirilmesi durumunda ise milennium falcon ve tie interceptor 'un kullanılabileceğini ayrıca belirteyim.

  eheh gelelim oyunun en zevkli taraflarına.. at-at walker 'ları speeder ve tow cable ile devirmek, y-wing ile stormtrooper bombalamak, a-wing ile tie interceptor 'larla it dalaşı yapmak, x-wing ile death star 'ı yok etmek (hön) gibi birbirinden eğlenceli aksiyonlar bulunuyor oyunda. oyunu 5 senedir oynuyorum, genellikle yılda bir defa açıp oynuyorum ve hala bıkmış değilim. ayrıca her star wars hayranının bir defa olsun görmesi gereken bir yapım kanımca.

  "rogue squadron where is our cover !!"

  (bkz: crix madine)
 • asla vazgeçilmez bir oyundur. beggar's canyon da yarışmaktan tutun, battle of hoth a katılmak, wedge i kurtarmak için ion cannon larla konvoy durdurmak gibi mükemmel görevlere sahip olmasının yanısıra, "ulan biraz daha kasayım, gold u kapayım" diye tekrar tekrar oynatır bölümleri. hele elde bir de güzel bir gamepad varsa, tadına doyum olmaz.

  edit: aceleyle gelen bir denyoluktan ötürü yaptığım hatayı kapatan darknum arkadaşımıza teşekkür eder, sodom dinlemesini öneririm.