şükela:  tümü | bugün
 • anlasarak ayrilma surecinde taraflar arasi varligi yavas yavas sorun teskil etmeye baslayan ve kiz tarafinin daha cok sevdigi varsayilan* muzik seysi. detaylari bilmiyorum.
 • sozkonusu reklamda klasik musiki'nin karsiti olarak verilmistir. ilginc olan, asit*in de bir donem zit dusuruldugu rok*la ayni semsiye altina girmesidir. ama zaten madonna, music adli nadide parcasinin klibinde ekrana bas bas acid rock yazmiyor muydu? ne de guzel olmuyor muydu?
 • üç müzik türünün bir arada söylenmesi ile elde edilen büyük reklamlardan büyük replikler örneği.

  mesele, "rok** pop ve asid"in bir üçleme oluşturarak klasik müziğe karşıt durmasından çok, enginar ile patlıcanlı pilavın birleşip hamburgere karşıt durmasıdır bence. elitist olan klasik müzik dinlemekte, enginar ve patlıcanlı pilav sevmektedir bu arada playastation oynamaktadır; kuş besleyen harc-ı alem insan ise hamburgere bayılmakta, enginarı reddetmekte, sokaklarda gezmek istemekte, bunu mütemadiyen kırmızılı mavili icli bicili pötili kareli giysiler içinde yapmakta; bir türlü lacivert pantolon bej rengi** gömlek a ğ ı r l ı ğ ı n a ulaşamamaktadır.

  tabii ki anlaşarak ayrılmak gerekir; makaslara biraraya getirip birleştirmeye yararsın dileklerinde bulunan bir banka*nın önünde karşılaşıncaya kadar.

  bence, olaylar gelişir.

  eşdeğer gerzeklikte bir reklam için,
  (bkz: yeni yapı kredi reklamı)
 • akbankin bulusma noktasi* oldugunu belirten reklamda klasik muzige karsit olarak gosterilen aslinda kendi icinde celiskili uc muzik turu. en azindan clubber olmadigi icin sukurlerimiz sunuyoruz.
 • radyo odtu (103.1)'de ege ile modern sabahlar da peck de güzel dalga geçilen akbank reklamının jingle'ından bir sözdür.
  ege'nin yorumu ise şöyle:*

  bir gecelik aşk böyle başladı
  oğlan kıza bir barda rastladı

  kız uzaktan kesti
  oğlan yaptı jesti

  peck çabuk geçti tanışma faslı

  biri sever limonlu havuç
  biri leblebi avuç avuç

  kız hastası kıvırmanın
  oğlan kazık gibi durmanın

  bayılır biri mercimek çorbasına
  öbürü ise sarmısaklı kelle paçaya

  rüya bitti
  ayıldılar
  çorbacıda ayrıldılar

  sonra bir sabah karşılaştılar
  ikisi de buna şaştılar
  ayrı dünyaların insanlarıydılar
  modern sabahlar'da buluştular

  neden acaba?
  neden acaba?
  acabaaa...

  teşekkürler ege!
 • rokpopasit derken, rok, satrançta bir hareket * olarak kullanılmıştır
 • bu üçlünün bir araya gelmesinden daha tuhaf olani, zamaninda freddie mercury gibi bir adamla kanka muhabbeti yapan haluk bilginer tarafindan seslendirilmis olmasi...

  adam oturup metin yazarlariyla mi tartisicak. o da gülmüstür