şükela:  tümü | bugün
  • 16 mayıs - 5 haziran 2022 tarihleri arasında yapılacaktır.

turnuva sonrası edit'i:

tek erkeklerde nadal 14. roland garros, 22. grand slam'ini kazandı.
    tek kadınlarda iga swiatek, üst üste 35. galibiyetini aldı ve 2. grand slam'ini aldı.
  • fransa'da spor müsabakaları için getirilmesi tasarlanan aşı kartı uygulaması nedeni ile djokovic'in katılamama ihtimali bulunan diğer bir turnuva.

edit: 7 ocak tarihli şöyle bir haber de var: https://www.espn.co.uk/…ated-france-sports-minister
  • rafael nadal’ın 22. grand slam zaferini elde edeceği organizasyon.
  • 22'yi beklediğimiz turnuva
  • aşı zorunluluğu durumunda novax djocovid'in katılmayacağını duyurduğu turnuva.
    (bkz: sen gelme ulan ayı)
  • 8 martta biletleri halk için satışa sunulucak olan turnuva.

novak djokovic’in bbc’ye verdiği açıklama sonrası katılma ihtimali düşük göründüğünden nadal için 22.gs olasılığı da iyice güçlenmiş görünüyor.

meksikadaki 500’lük turnuvaya da katılarak fransaya kadar iyi çalışacağının sinyaline verdi nadal. meksika sonrası indian wells’e katılıp miami’yi atlayacağını ve monaco-roma gibi bir kaç turnuvayla toprak kort hazırlığını tamamlayıp fransa açıkta 22. grand slam için elinden geleni yapacağını tahmin ediyorum nadal’ın. şimdiden söyleyelim,

vamos rafa!
  • dunya gozuyle nadal gormeden olmeyelim diye bu sene final'de philippe-chatrier'deyiz, vamos rafa!
  • fransa açık yönetiminin şartlar böyle devam ederse djokovic'in oynaması için engel olmadığını açıklamasıyla daha bir zevklenecek turnuva.

nadal çok motive olmalı. zaten +5 motivasyonla oynuyor bu turnuvayı. djokovic oynasa da, intikam hırsıyla yanıp tutuşsa da, son turnuvayı kazanmış olsa da, roland garros'ta her zaman favori nadal'dır.

nadal bunu kazanırsa grand slam sayısında 2 farkla öne geçecek. ama bu büyük bir fark değil. medvedev büyük bir atak yapmazsa djokovic'in eninde sonunda rekoru kıracağını düşünüyorum. özellikle önümüzde iki senede wimbledon ve avustralya açık ile 4 gs için en büyük favori djokovic hala. nadal abd açıkta kazanmalı rekorun kalıcı sahibi olmak için, yada bir sürpriz yapıp wimbledon veya avustralya açığı kazanmalı bir kez.

olur da bu turnuvayı djokovic kazanırsa, nadal bu rekora sonsuza kadar elveda diyebilir. o yüzden çok kritik bir turnuva.
  • fiziksel olarak orada olup bir de üzerine player boxta yerimi alacağım turnuva. hayatımda hiçbir anı bu kadar tutkuyla beklememiştim. 22.zaferi mi, (bkz: carlos alcaraz garfia) yı mı, atmosferi mi düşününce daha fazla heyecanlanıyorum bilmiyorum.
  • nadal’ın sakatlığı, alcaraz’ın muhteşem formu ve bugün djokovic’in adeta efsane geri döndü temalı roma masters şampiyonluğuyla çarşı iyice karıştı. son şampiyon djokovic sanki en büyük favorisi haline geldi bu senenin. aylardır oynamamanın verdiği açlık, wimbledon sonrası 22 grand slam şampiyonluğu ile zirveye çıkma hedefi reyizi kamçılayacak gibi görünüyor. alcaraz’ın şahsen 5 setlik bir grand slam finalinde formda bir djokovic veya nadal’ı henüz yenebilecek bir seviyede olduğunu düşünmüyorum.
hesabın var mı? giriş yap