şükela:  tümü | bugün
  • üzerlerine yaptığı resimlerle dolu duvarlarının çevrelediği odasında oturuyorum da şimdi, karların hiç erimediği yüzlerce kilometre ötede bir şehirdeyken o, ben bilgisayarın başında oturmuş anılarımızı düşünüyorum, bana kattıklarını, öğrettiklerini.. insanların hayal bile edemeyeceği onca güzel şeyi bana yaşatmış, şanslı olduğumu kanıtlamaya and içmişçesine mükemmel bir abilik gösteren biri o, dünyada eşi olmayan. insanların bana imrenerek bakma sebebi. tanrının bir lutfu adeta. ben doğduğumda eline bir gitar vermişler bir daha hiç bırakmamış, onun çaldığı şarkılarla büyüdüm, onlarla yaşlanacağım. şarkı söylemek o çalarken cazip bana. kahkahadan nefessiz kalmak onunlayken en olası. hakkını nasıl öderim diye düşünüyorum da, çok zor hakkaten, ay'ı indirmeli.
  • andy warhol spesiyali ile parmak yediren usta aşçı.
  • daha yol ayrımına gelmeden "neden burdan gidiyoruz?" diye sorabilecek kadar ileri görüslüdür kendisi.
  • "mektup yollayacağım" diye oyalayaraktan geçirdiğim 6 ayın sonunda sağ salim evine dönmüş, haki renkli, postallı haşin adamları bile yumuşatmış , kendine hayran bırakmış, kendini de bir hayli özletmiş olan kişi. yokluğunda yatağına yatmışlığım bile vardır. bu entryden öğrenirse durum daha da hoş olacaktır.
  • 2009 yılında roland lamb tarafından kurulmuş şirket.
    müzisyenler için klavye ve yazılım üretiyorlar.

roli seaboard rise
    roli seaboard grand

https://www.roli.com/
  • şu an uniq zuhal müzik'te tanıtımı düzenleniyor ve ben videolarını ağzımın salyası akarak seyrediyorum.

şuradan ilgili tüm bilgiyi edinebiliyorsunuz sanırım. ben henüz edinmedim, edinmeye gidiyorum. heyecandan akıl mı kaldı?

sana geliyorum

edit: istediğim modelin %10 tanıtım indirimli hâli 10.000 lira.
    teşekkür ederim.
  • bir klavyeyi gitar gibi çalınabileceğini gösteren ve 3d touch ile iphone 6s sonrası iphone modelleri için de "noise" uygulamasıyla birlikte uyum içinde kullanabileceğiniz klavye ve gitarın bir arada olduğu müzik aleti seaboard'u yapan, bu klavye ile la la land müzikal filminin bir sahnesinde de yer almış firma.
  • seaboard blocks adlı keyboardunu stüdyoma eklediğim enstruman üreticisi. direkt okkalı modelini almadan önce denemek ve biraz da meraktan aldım ve ne yazık ki ilk izlenimlerime göre pek kullanışlı değil.

yani bütçeniz kısıtlı ve stüdyo/çalışma alanınızda başka bir klavyeniz yoksa başlangıç olarak önermem. novation veya akainin 25 tuşlu modellerini bu zımbırtıya derhal tercih ediniz. hele ki geleneksel piyano/keyboard tuşlarına alışıksanız bunun yüzeyi ve tuşlarının hissi tamamen abuk gelebilir ki bana geldi. bir de 24 tuşlu yani 2 oktav son c (do) tuşunuz yok. sebebi de iki seaboardu birleştirdiğinizde notalarınızın saçma sapan olacak olması (a# b c c c#).

ancak kaşarlaştıysanız* ve biraz da paranız varsa/benim gibi şekilci ve deneyciyseniz keyif de alabilirsiniz. bluetooth ile dizüstü bilgisayarınız hatta telefonunuza bağlanıp müzik yapabilmek hoş. al babacım koş starbucks'a belki ilham gelir*.

bir süre daha kullanacağım olmazsa camdan aşağı fırlatacağım sanırım. ilerleyen süreçteki deneyimler bu entry'e eklenecektir.